IX Niedziela zwykła – ogłoszenia

 1. Pan Jezus zawsze doceniał i chwalił wiarę tych, których spotykał podczas swej publicznej działalności i którym wyświadczał dobro. To zachęta dla nas, abyśmy umacniali naszą wiarę i ufność wobec Pana.

 

 1. Nadal trwa oktawa Bożego Ciała; zachęcamy do udziału w procesjach eucharystycznych, które odbywają się każdego dnia po Mszy św. wieczornej wokół kościoła. W czwartek, na zakończenie oktawy, przynosimy do błogosławieństwa wianki z kwiatów i ziół leczniczych. Będziemy prosić, aby Bóg swoją opieką otaczał pola, łąki, lasy, strzegł je przed zatruciem i zniszczeniem oraz pozwolił im wydać obfite owoce  dla naszego dobra.

 

 1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, aby wynagrodzić Panu Bogu za wszystkie nasze grzechy i nieprawości:
 • w niedzielę o godz. 17:00
 • w tym tygodniu do piątku po Mszy św. wieczornej.

 

 1. W piątek przypada uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.  Za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia Sercu Pana Jezusa można uzyskać odpust zupełny. Dzień ten jest także światowym dniem modlitw o świętość kapłanów. Prosimy w tym dniu o modlitwy w naszych intencjach,   aby Pan kształtował pasterzy według swego Serca. 
 • W Śliwniku w czasie Mszy św. poświęcenie wianków.

 

 1. W sobotę obchodzimy święto Niepokalanego Serca NMP. Serce Maryi mówi nam o otwarciu się na łaskę Bożą, ale przede wszystkim jest skuteczną pomocą dla wszystkich czcicieli Jej Niepokalanego Serca.

 

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca – Msza św. wieczorna w intencji Przyjaciół Paradyża i o powołania kapłańskie oraz za Wspólnotę Krwi Chrystusa. A spotkanie Przyjaciół Paradyża po zakończeniu Mszy św. w salce.

 

 1. Dzisiaj rozpoczynają się ostatnie już przed wakacjami nauki przed chrztem o godz. 17:00 w salce nad garażami. Następne będą dopiero we wrześniu.

 

 1. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona jest jak zwykle na renowację ołtarza głównego w naszym kościele.

 

 1. Czas wakacji jest bogaty w różne formy wypoczynku czy propozycje duszpasterskie. Jedną z pięknych i bardzo ciekawych form takiego spędzania czasu jest Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Chcemy zaprosić do uczestnictwa w niezwykłej przygodzie, która pozostawia niezapomniane wspomnienia, do uczestnictwa w genialnych rekolekcjach w drodze, do doświadczenia żywej wspólnoty Kościoła.                                

        Piesza pielgrzymka to dobra okazja do tego, by zawiązać nowe przyjaźnie, spotkać ludzi, którzy tak jak my            przeżywają swoje troski i radości i chcą je złożyć u stóp Jasnogórskiej Pani. Dlatego zapraszamy, aby wyruszyć na pielgrzymi szlak 2.08.2018 z Zielonej Góry wraz z niezwykle radosną  Grupą Czerwoną, której przewodnikiem   będzie nasz wikariusz ks. Łukasz.

   Zapraszamy każdego, kto czuje się na siłach zwłaszcza młodzież. Naprawdę warto przeżyć tę piękną i niezapomnianą przygodę. Wszelkie informacje i zapisy u ks. Łukasza.

 

 1. W przyszłą niedzielę tj. 10 czerwca, po każdej Mszy św., Schola dziecięca i Oaza Młodzieżowa zaprasza na ciasto i kawę. Zebrane przy     tym ofiary będą przeznaczone na wyjazd nad morze dzieci ze scholii oraz  na wyjazdy Oazowe dla młodzieży.

 

 1. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła składamy ofiary do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. Natomiast w przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Fakultet Filozoficzno -Teologiczny w Zielonej Górze.

 

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszła do wieczności:

          †     Janina Knyszko

        Módlmy się za nią prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…