Wniebowstąpienie Pańskie – ogłoszenia

 1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres ukazywania się Zmartwychwstałego i umacniania w wierze Apostołów, pomaga nam lepiej zrozumieć zapewnienie Jezusa: idę do Ojca przygotować wam miejsce. Żyjemy wciąż nadzieją, że zasłużymy sobie na przebywanie na wieki w niebie, razem z naszym Zbawicielem, w domu Ojca.

 

 1. W tym tygodniu, razem z Apostołami zgromadzonymi w Wieczerniku, chcemy trwać w oczekiwaniu na spełnienie się Jezusowej obietnicy zesłania Ducha Świętego. Codziennie odprawiamy nowennę do Ducha Świętego na zakończenie nabożeństwa majowego.

 

 1. W wigilię Zesłania Ducha św. na godz. 18:00 zapraszamy na wspólną modlitwę uwielbienia o wyproszenie łask dla naszych rodzin i miasta. A po jej zakończeniu czuwanie prowadzone przez Wspólnotę „Sychar”.

 

 1. Przypominamy, że każdy katolik, zgodnie z przykazaniami kościelnymi, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty,  a w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię św. Czas Komunii św. wielkanocnej kończy się za tydzień w uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

 

 1. Codziennie radośnie głosimy chwałę Niepokalanej Maryi, naszej niebieskiej Matki. Nabożeństwo majowe w naszym kościele jest odprawiane:
 • w niedziele i święta o godz. 17:00
 • w dni powszednie o godz. 17:30.

 

 1. Natomiast dzisiaj ze względu na I Komunię św. nabożeństwo majowe dla wszystkich będzie o godz. 16:00 – zapraszamy nie tylko dzieci i ich rodziców, ale także wszystkich gości i naszych parafian.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam:
 • w poniedziałek – św. Maciej, uczeń Pana Jezusa, wybrany do grona Apostołów, męczennik.
 • w środę – św. Andrzej Bobola, polski jezuita, misjonarz wśród prawosławnych, zamęczony przez kozaków, patron Polski.

 

 1. Modlitwy za zmarłych z wypominkami na cmentarzu w przyszłą niedzielę o godz. 17:00   –   zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy. Pamiętajmy, że oni czekają na nasze wsparcie modlitewne, bo jak wiemy sami sobie pomóc już nie mogą.

 

 1. Spotkanie dla wyjeżdżających na turnus rehabilitacyjno-wypoczynkowy do Mrzeżyna w środę o godz. 16:45 w salce nad garażami.

 

 1. Spotkanie kandydatów do bierzmowania – grupa Ks. Krzysztofa – będzie wyjątkowo w czwartą niedzielę miesiąca, tj. 27 maja po Mszy św. wieczornej.

 

 1. Nasza świetlica przygotowała na wakacje kilka wyjazdów dla dzieci. Rodziców zainteresowanych uczestnictwem swoich dzieci w wyjazdach wakacyjnych prosimy o wcześniejsze zgłoszenie do Siostry Moniki na świetlicy z powodu opłat rezerwacyjnych. Plan wyjazdów jest wywieszony na drzwiach głównych kościoła.

 

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odszedł do wieczności:

               †      Adam Smolich                  –       ul. Lotników

        Módlmy się za niego prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…