PIELGRZYMKA DO MIEJSC MARYJNYCH

W dniach 16-18 kwietnia 2018r.,wczesnym rankiem grupa 46 parafian udała się na pielgrzymkę autokarową zorganizowaną przez Parafialny Klub Seniora. Celem naszej pielgrzymki był Gietrzwałd, Św. Lipka, Głotowo, Reszel i Toruń.

O godz. 16:00 dotarliśmy do Sanktuarium Maryjnego w Gietrzwałdzie. Sanktuarium uczestniczyliśmy we Mszy Św.  odprawianej przed cudownym obrazem i wysłuchaliśmy historii objawień, które miały miejsce 1877r. Od tego czasu Gietrzwałd słynący z cudownych uzdrowień, odwiedzają liczni pielgrzymi. My też mogliśmy oddać szacunek Matce Bożej i zaczerpnąć wody z cudownego źródełka.

Św. Lipka- niewielka miejscowość znana już od XV w. jako miejsce licznych pielgrzymek- zwane ” Częstochową Północy”. Na ołtarzu głównym  znajduje się obraz Matki Boskiej Świętolipskiej. W bazylice podziwialiśmy barokowe organy z ruchomymi figurkami i wysłuchaliśmy koncertu.

Reszel- zwiedzamy Zamek Biskupów Warmińskich, kościół pw. św. Piotra i Pawła, spacer uliczkami miasta.

Głotowo- słynie z Kalwarii Warmińskie oraz Sanktuarium Najświętszego Sakramentu. Udaliśmy się na ” Drogę Krzyżową” aby przy poszczególnych kapliczkach znajdujących się w plenerze rozważać i kontemplować mękę i śmierć Pana Jezusa.

Toruń- zwiedzamy Sanktuarium Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Św. Jana Pawła ||. Ojciec przewodnik przedstawił nam idę powstania Świątyni i jej głęboką symbolikę. Oddaliśmy szacunek relikwiom Św. J.P ||.zwiedziliśmy główną, górną część Sanktuarium i Kaplicę Pamięci Męczenników Polskich. Toruń to miasto niewątpliwie warte zwiedzenia więc ruszamy w miasto: zwiedzamy Katedrę Świętojańską, Muzeum Toruńskiego Piernika, krzywą wieże i Rynek Staromiejski.