V Niedziela Wielkanocna – ogłoszenia

 1. Dziś kolejna, piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Pana Boga. Możemy ten wielkanocny sakrament przyjąć i pozwolić, aby przemieniał nas wewnętrznie, czynił coraz bardziej podobnymi do Chrystusa. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tu, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba. Najdoskonalszą nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja – Ta, która wypowiedziawszy przy zwiastowaniu fiat, nigdy go nie cofnęła, nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna, szła z Nim aż na Kalwarię, trwała w komunii założonej przez Niego wspólnoty.

 

 1. W najbliższy wtorek rozpocznie się miesiąc w szczególny sposób poświęcony Maryi. To w szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Panu Bogu i braciom. Zadbajmy o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, różaniec czy wieczorny Apel.

 

 1. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach majowych dzieci, młodzież i starszych. W naszym kościele będą odprawiane:
 • w niedzielę i święta o godz. 17:00
 • w dni powszednie o godz. 17:30.

 

 1. Dzień 1 maja jest także Świętem Pracy. Naszymi modlitwami przez wstawiennictwo św. Józefa Rzemieślnika obejmiemy szczególnie osoby i rodziny borykające się z problemem bezrobocia i  z  dramatyczną sytuacją materialną.

 

 1. W środę przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.

 

 1. W czwartek 3 maja uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki naszego naroduMsze św. będą odprawiane:
 • w naszym kościele o    7:00,    9:00,    11:00    i    18:00,
 • w szpitalu o godz. 7:30,   natomiast w Śliwniku o godz. 9:30.

 

 1. Również w czwartek Diecezjalna Modlitwa za Ojczyznę oraz Pielgrzymka Ruchu Trzeźwości do Rokitna.

 

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:
 • w czwartek Msza św. wieczorna w intencji Przyjaciół Paradyża i  o  powołania kapłańskie oraz za Wspólnotę Krwi Chrystusa
 • w piątek spowiedź w godzinach: 6:30  –  12:00   oraz   15:00  –  18:30
 • w sobotę o godz. 8:00 nabożeństwo do Niepokalanego  Serca NMP
 • odwiedziny chorych w domach w sobotę o zwykłej porze, tylko Ks. Łukasz odwiedzi swoich chorych w piątek od godz. 12:00.

 

 1. Nauki przed chrztem w przyszłą niedzielę o godz. 17:00 w salce nad garażami.

 

 1. Tygodniowy kurs przedmałżeński rozpocznie się 7 maja o godz. 18:00 w parafii Miłosierdzia Bożego w Przemkowie.

 

 1. Bp Tadeusz Lityński wszystkim wiernym Diecezji Zielonogórsko –Gorzowskiej, a także katolikom przebywającym w dniu 4 maja, tj. w piątek, udziela dyspensy od zachowania czwartego Przykazania Kościelnego, nakazującego wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jednocześnie Ksiądz Biskup zachęca do podjęcia innych form pokuty, zwłaszcza uczynków miłości i pobożności.

 

 1. Nasza parafia otrzymała w czwartek Nagrodę Lubuskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków – statuetkę „Lubuskie Konserwacje 2018” za przeprowadzenie w latach 2006 – 2017 kompleksowych prac   konserwatorsko-restauratorskich przy wyposażeniu naszego kościoła.

 

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

          †     Jan Bałuczyński

          †     Marian Krupowicz

          †     Halina Chojnowska         –       ul. Muzealna

          †     Wiesława Skaczewska     –       ul. Konopnickiej

       Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…