IV Niedziela Wielkanocna – ogłoszenia

 1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych do podjęcia zadania przemiany serca innych, podjęcia trudnych wyzwań wobec współczesnego świata. Mając wśród siebie kapłanów, mamy dostęp do niewyczerpanych Bożych łask płynących  z sakramentów św. Pamiętajmy, że tylko dzięki sercom i dłoniom kapłanów jest możliwe przedłużenie Chrystusowej zbawczej ofiary podczas Eucharystii oraz rozdawanie Bożego miłosierdzia w sakramencie pokuty.

 

 1. Podczas tego tygodnia szczególnie będziemy prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Być może nasi młodzi parafianie  w swych sercach słyszą głos Bożego wołania: „Pójdź za Mną” !  Polecajmy tych młodych ludzi Tej, która jest najlepszą Matką wszystkich kapłanów i wychowawczynią powołań kapłańskich.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam:
 • w poniedziałek święty Wojciech – Patron naszej Ojczyzny. Jego męczeńska krew, wylana na początku historii Kościoła w naszym kraju,  stała się prawdziwie nasieniem chrześcijan.
 • w środę św. Marek Ewangelista – to tradycyjny dzień modlitwy o urodzaje. Chciejmy w naszej osobistej modlitwie prosić dobrego Boga, by pobłogosławił wszelkie ludzkie wysiłki, aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.

 

 1. Z okazji Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków w czwartek w naszym kościele zostanie odprawiona Msza św. o godz. 9:00 w intencji tych,       którzy zajmują się ochroną i renowacją zabytków, natomiast o godz. 10:00 rozpocznie się Sympozjum w Szprotawskim Domu Kultury.

 

 1. Biskup Diecezjalny Tadeusz Lityński udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży w piątek w czasie Mszy św. o godz. 17:00 – zapraszamy wszystkich, a szczególnie rodziców i chrzestnych do wspólnej modlitwy w intencji młodzieży.

     Intencje przyjęte w tym dniu na godz. 18:00  będą odprawione o godz. 17:00.

 

 1. Jest organizowana pielgrzymka Przyjaciół Paradyża do Wyższego Seminarium Duchownego w Gościkowie-Paradyżu w niedzielę 6 maja br.  Członków Wspólnoty Przyjaciół Paradyża i wszystkich zainteresowanych wyjazdem do naszego seminarium prosimy o kontakt z Tomaszem.

 

 1. Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza także na pielgrzymkę do Częstochowy na odpust Matki Bożej Przenajdroższej Krwi – wyjazd z noclegiem 19 maja w sobotę rano. Powrót w niedzielę wieczorem, a koszt wynosi 130 złotych. Zapisy w zakrystii albo u Pani Czesławy Łukaszewskiej – tel.  605  590  196.

 

 1. Przypominamy, że spotkanie kandydatów do bierzmowania – grupa Krzysztofa  –  dzisiaj po Mszy św. wieczornej.

 

 1. W Śliwniku ze względu na malowanie kościoła w piątki nie będzie Mszy św. aż do odwołania.

 

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

       †      Kazimierz Stodulski                –       ul. Chrobrego

       †      Stanisława Sudolska                –       ul. Kozaka

       †      Stanisława Purzycka       –       os. Słoneczne

       †      Jan Dobrowolski             –       ul. Czarnieckiego

        Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…