III Niedziela Wielkanocna – ogłoszenia

  1. Dziś przypada III Niedziela Wielkanocy – w Polsce każdego roku, obchodzona jest jako Niedziela Biblijna z następującym po niej Tygodniem Biblijnym. Niech to będzie dla nas okazja, aby sięgnąć po Ewangelię, ponieważ ona daje nam Ducha św., pozwala żyć w przyjaźni z Bogiem  i prowadzi do Boga Ojca. Przypominamy, że spotkania grupy biblijnej  w naszej parafii  odbywają się w salce nad garażami w każdą środę  po Mszy św. wieczornej  –  zainteresowanych zapraszamy.

 

  1. Przyszłą – czwartą niedzielę Wielkanocy obchodzimy jako Niedzielę Dobrego Pasterza. Rozpoczyna ona dni modlitw o powołania do służby w Kościele, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników na Bożej roli.

 

  1. Modlitwy za zmarłych z wypominkami na cmentarzu dzisiaj o godz. 17:00 –   zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy. Pamiętajmy, że zmarli czekają na nasze wsparcie modlitewne, bo jak wiemy sami sobie pomóc już nie mogą.

 

  1. Spotkanie Apostolatu Zbawczego Cierpienia w środę o godz. 16:00 w salce.

 

  1. Spotkanie kandydatów do bierzmowania – grupa Ks. Krzysztofa – wyjątkowo w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej.

 

  1. Wyższe Seminarium Duchowne zaprasza maturzystów do odwiedzenia seminarium w ramach projektu „Paradyż na weekend”. Więcej informacji zainteresowani znajdą na plakacie wywieszonym przy wyjściu z kościoła.

 

  1. Rodzina dzisiaj boryka się z wieloma trudnościami, na które niekiedy nie znajduje rozwiązań. Częste rozwody w naszym województwie są      tego najlepszym przykładem. Ruch Światło-Życie naszej diecezji     pragnie wyjść do małżeństw i rodzin z propozycją ugruntowywania     życia z Jezusem. Wiele świadectw małżonków dowodzi temu, że tajemnica szczęścia leży w zapraszaniu Boga do swego życia. W Lubuskim Nazarecie w Kęszycy Leśnej w dniach 29 czerwca – 5 lipca br. odbędzie się  Oaza Ewangelizacji dla małżeństw. Szczegółowe informacje na plakacie. Serdecznie zapraszamy!

 

 

  1. W minionym tygodniu z naszej społeczności odeszła do wieczności:

          †      Piotr Turowski                                  –       os. Słoneczne

          †      Krystyna Łada-Bieńkowska    –       os. Chrobrego

          †      Lucjan Śliwiński                      –       ul. Parkowa

      Módlmy się za nią prosząc Boga o miłosierdzie:  Zdrowaś Maryjo…