ŻYCZENIA Z OKAZJI ŚWIĄT ZMARTWYCHWSTANIA

Minął czas Wielkiego Postu, który wprowadził nas w klimat tej niezwykłej Nocy Zmartwychwstania Pańskiego. Święta Paschalne są czasem Chrystusa, który umywa nogi Apostołom, abyśmy wiedzieli, że kochać to znaczy służyć. Święta Paschalne są czasem Chrystusa, który cierpi i umiera na krzyżu, aby zbawić człowieka zniewolonego grzechem. Są czasem Chrystusa, który złożony w grobie dotyka tajemnicy mroku i śmierci, aby człowiek nie czuł się samotny i opuszczony. Są czasem Chrystusa, który ofiarowany jako  niewinny baranek staje się dla każdego pokarmem na życie wieczne. Są czasem Chrystusa, który jest światłością świata, aby wskazać drogę tym, którzy błądzą stąpając bardzo często po omacku. Święta Paschalne są czasem Chrystusa, który Zmartwychwstał, aby przekonać nas, że jest Bogiem, któremu warto wierzyć, któremu warto zaufać i którego warto kochać.

PRZEŻYWAJĄC RADOŚĆ ŚWIĄT WIELKANOCNYCH W IMIENIU WSZYSTKICH KAPŁANÓW  ŻYCZĘ BY ZMARTWYCHWSTAŁY CHRYSTUS OTWORZYŁ DLA WAS BOGATE SKARBY NIEBA. BY OBDARZYŁ WAS SWYMI ŁASKAMI I DARAMI W TYM CODZIENNYM, TRUDNYM ŻYCIU. ZWYCIĘSKI TRYUMF ZMARTWYCHWSTAŁEGO PANA NIECH BĘDZIE DLA WAS ŹRÓDŁEM MOCY DUCHA, POKOJU I NADZIEI ORAZ SIŁY DO NOWEGO ŻYCIA. ABY TE ŚWIĘTA BYŁY DLA WAS NIEWYCZERPANYM ŹRÓDŁEM RADOŚCI I PRAWDZIWEGO SZCZĘŚCIA.

PROBOSZCZ KS. KANONIK RYSZARD GRABARSKI