Poniedziałek Wielkanocny – ogłoszenia

 1. Od Wigilii Paschalnej cały Kościół raduje się ze zmartwychwstania Pańskiego. Procesją rezurekcyjną oznajmiliśmy tę prawdę całemu światu. Ostatnie słowo należy do Chrystusa, gdyż zwyciężył śmierć, szatana i grzech. Niech wielkanocne wydarzenia sprawią, że będziemy świadkami Zmartwychwstałego w naszym codziennym życiu.

 

 1. Przyszła Niedzielą jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego, którą rozpoczynamy kolejny Tydzień Miłosierdzianiech ten szczególny dzień otwiera nas na drugiego człowieka.

 

 1. Również w przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.

 

 1. Nowenna do Miłosierdzia Bożego jest odprawiana codziennie do przyszłej niedzieli włącznie w czasie Godziny Miłosierdzia o godz. 15:00  –   zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

 

 1. W przyszłą niedzielę odpust w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie.

 

 1. W tym tygodniu przypada I  czwartek,  piątek  i  sobota miesiąca:
 • w czwartek Msza św. wieczorna w intencji Przyjaciół Paradyża i o powołania kapłańskie oraz za Wspólnotę Krwi Chrystusa, natomiast spotkanie Przyjaciół Paradyża po zakończeniu Mszy św.
 • w piątek adoracja Najśw. Sakramentu oraz okazja do spowiedzi w godzinach 7:30  –  12:00   oraz   15:00   –  do zakończenia Mszy św.
 • w sobotę o godz. 8:00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP
 • odwiedziny chorych w domach również w sobotę o zwykłej porze.

 

 1. Otrzymaliśmy jak co roku z okazji Świąt Wielkanocnych bardzo wiele życzeń od Urzędu Miasta, Dyrekcji Szkół, Przedszkoli, zakładów pracy i różnych instytucji oraz od osób prywatnych – za które wszystkim składamy serdeczne podziękowanie.

 

 1. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego Diecezjalna Pielgrzymka Młodzieży Maturalnej na Jasną Górę.

 

 1. W piątek w Oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

 1. Jest organizowana pielgrzymka rowerowa do Bożego Grobu w sobotę 14 kwietnia – trasa wynosi 63 km. Zainteresowanych zapraszamy na spotkanie we wtorek po Mszy św. wieczornej w salce nad garażami.

 

 1. W minionym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

      Jan Dołęcki                              –       ul. Witosa

      Bożena Pawłowska                   –       ul. 3-go Maja

      Władysław Sobolak                 –        Henryków

      Aniela Cisek                             –       ul. Andersa

      Stanisław Lewandowski           –       ul. Konopnickiej

Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…