V Niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia

 

 1. To już piąta niedziela Wielkiego Postu. Zmienia się też charakter tego okresu liturgicznego. Do tej pory dominowało wezwanie do nawrócenia i pokuty, a od piątej niedzieli Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Dlatego jeszcze raz kierujemy wezwanie do wzięcia udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich żalach, zwłaszcza tych, którzy jeszcze nie uczestniczyli w tych nabożeństwach.

 

 1. Droga krzyżowa w piątek:
 • dla dorosłych rano o godz. 8:15
 • natomiast po Mszy św. wieczornej zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na Drogę Krzyżową na ulicach naszego miasta – zachęcamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

 

 1. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17:00.

 

 1. Jak wszyscy wiemy dzisiaj w naszej parafii rozpoczęły się rekolekcje wielkopostne, które prowadzi Ks. Grzegorz Słapek, ojciec duchowny naszego seminarium duchownego w Paradyżu. Polecajmy go naszym modlitwom prosząc o światło Ducha św. dla niego,  a także dla spowiedników. Nauki będą głoszone dzisiaj w czasie każdej Mszy św. i w czasie Gorzkich żali oraz do środy włącznie.

 

W dni powszednie nauki będą głoszone na Mszach św.  o godz.  7:00,   9:00  i  18:00,  a spowiedź będzie we wtorek i środę  od   godz.  6:30     i      od   godz.   16:30.

 

Natomiast w Śliwniku nauki będą głoszone także w poniedziałek i wtorek   w czasie Mszy św. o godz. 17:00,  a spowiedź  w poniedziałek  od  godz. 16:30.        

 

 1. Bardzo prosimy zgłaszać w zakrystii wszystkich chorych, którzy nie mogą skorzystać ze spowiedzi w kościele. Zatroszczmy się o to, aby nasi bliscy chorzy mogli obchodzić święta Zmartwychwstania Pańskiego pojednani z Bogiem. Księża odwiedzą w najbliższą sobotę od godz. 8:00  tylko tych chorych, którzy zostaną zgłoszeni w zakrystii.

 

 1. W poniedziałek obchodzimy uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Chociaż nie jest to tak zwane „święto nakazane”, to ze względu na uroczystość zachęcamy do udziału we Mszy św., by prosić tego możnego patrona o potrzebne łaski.

 

 1. Spotkanie Apostolatu Zbawczego Cierpienia w środę o godz. 16:00 w salce.

 

 1. Kolejna niedziela Wielkiego Postu będzie już Niedzielą Palmową, rozpoczynającą Wielki Tydzień. W czasie każdej Mszy św. poświęcenie palm –  na Mszy św.  o godz. 13:00  konkurs na najwyższą i najładniejszą palmę.

 

 1. Tradycyjnie już w Niedzielę Palmową w całym Kościele przeżywać będziemy Światowy Dzień Młodzieży na poziomie diecezjalnym. W naszej diecezji obchody ŚDM przeżywać będziemy w dwóch odsłonach. W sobotę odbędą się w sześciu miejscach Modlitewne Wieczory Młodych, do udziału w których serdecznie zapraszamy młodzież całej diecezji. Na miejsce takiego spotkania została wybrana także i nasza parafia, dlatego zapraszamy młodzież na Modlitewny Wieczór Młodych, który rozpocznie się o godz. 18:45 w naszym kościele. Program spotkania jest wywieszony na plakacie.

 

10.               Spotkanie zelatorów i zelatorek Żywego Różańca w poniedziałek  o godz. 16:30  w salce nad garażami.

 

11.               Nasz popularny „Rolniczak” zaprasza młodzież i dorosłych w wieku 18 – 65 lat do włączenia się w akcję                                     rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych w środę, tj. 21 marca w godzinach 11:00 – 16:00.                     Chętni będą mogli to uczynić na placu przed szprotawskim ratuszem.

 

 1. Katolickie Stowarzyszenie uBIBLIJNIEni.pl zaprasza na:
 • Drugie Święto Biblii, które odbędzie się w Seminarium Duchownym w Paradyżu.
 • Konferencja „Biblia o Finansach” skierowana do wszystkich.
 • Katolickie Stowarzyszenie uBIBLIJNIEni.pl organizuje obóz biblijny dla dzieci w wieku 9-14 lat pod hasłem „ODKRYWCY 2018”.
 • Szczegóły dotyczące wszystkich tych wydarzeń znajdują się na plakacie, w gablocie i na stronie internetowej ubiblijnieni.pl.

 

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

        Kazimierz Dawidowicz        –         ul. Waszyngtona

        Stanisława Kwiatkowska    –         ul. Sobieskiego

        Artur Hajduk                        –         ul. Kopernika

        Mieczysław Grzelak             –         ul. Kościuszki    

          Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…