IV Niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia

 

 1. Dzisiejsza, czwarta niedziela Wielkiego Postu jest inna niż pozostałe, zwana jest w tradycji kościelnej niedzielą „laetare”, czyli radości. Kościół wzywa do radości w połowie Wielkiego Postu, aby ci, którzy poważnie potraktowali jego wezwanie, nie zniechęcili się w trudnym dziele przemiany serc.
 2. Droga krzyżowa w piątek:
  • dla dzieci o godz. 16:00
  • dla dorosłych rano o godz. 8:15, a wieczorem o godz. 17:15
  • w Śliwniku po Mszy św. o godz. 17:00.
 3. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedziele o godz. 17:00.
 4. W sobotę, tj. 17 marca Inauguracja Synodu Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej w Zielonej Górze w parafii Ducha Świętego o godz. 14:45.
 5. Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13:00.

6.   Spotkanie kandydatów do bierzmowania – grupa Ks. Krzysztofa – także w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej.

 1. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w przyszłą niedzielę i będą trwały do środy włącznie. Starajmy się już dzisiaj tak zaplanować czas rekolekcji, abyśmy mogli korzystać każdego dnia z nauk rekolekcyjnych i przystąpić do Sakramentu Pojednania. Pamiętajmy w naszych modlitwach o prowadzącym rekolekcje, o spowiednikach, a także o naszych parafianach, aby dla wszystkich był to rzeczywiście czas nawrócenia.

8.   Serdecznie zapraszamy Czcigodnych Kapłanów, Osoby Życia Konsekrowanego oraz Wiernych Świeckich do uczestnictwa w XVII Nabożeństwie Kalwarii Rokitniańskiej, które odbędzie się w piątek poprzedzający Niedzielę Palmową – 23 marca 2018 roku w Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. Zapraszamy na wspólną drogę odkrywania Miłości, którą zostaliśmy obdarowani i wsłuchiwania się w sens tej szczególnej kalwaryjskiej wędrówki poprzez rozważania zaczerpnięte z tekstów Papieża Benedykta XVI.  Program podany jest na plakacie. 

9.   Natomiast IX MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ w Kęszycy Leśnej rozpocznie się dnia 17 marca o godz. 19:30. Misterium poprzedzone będzie Mszą św. odprawianą o godz. 18:00 w kościele parafialnym.

 1. Parafialny Zespół Caritas składa podziękowanie wszystkim parafianom za składaną żywność w sklepach. Dziękujemy także młodzieży za włączenie się do akcji TAK POMAGAM i zbieranie w sklepach darów dla potrzebujących.
 2. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia świece wielkanocne po 15 zł. Pieniądze będą przeznaczone na pomoc dla ofiar wojny w Syrii.
 3. W tym tygodniu jeszcze z naszej społeczności odeszli do wieczności:

      Maria Wojtkowiak          –       ul. I Armii

      Michał Petryłka               –       ul. Rynek

      Andrzej Staranowicz       –       ul. Parkowa

      Adrian Mirkiewicz          –       ul. Prusa

      Halina Głowacka             –       ul. Muzealna

      Janina Szafrańska           –       os. Słoneczne

      Małgorzata Wojtaszek    –       ul. Kopernika

      Marian Cholewka            –       ul. Kościuszki

        Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…