III Niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia

 

 1. To już trzecia niedziela Wielkiego Postu. Przypominamy, że Wielki Post to czas dobrych postanowień: odwrócenia się od zła i czynienia dobra. Warto, żeby te postanowienia miały bardzo konkretny wymiar. Niech to będą konkretne wyrzeczenia, niech to będzie dodatkowa chwila przeznaczona na lekturę Pisma św., na modlitwę i zastanowienie się nad własnym życiem.

 

 1. Droga krzyżowa w piątek:
 • dla dzieci o godz. 16:30
 • dla dorosłych rano o godz. 8:15, natomiast wieczorem o godz. 17:15.

 

 1. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17:00.

 

 1. Jutro w naszej parafii rozpoczną się rekolekcje dla młodzieży – pamiętajmy o nich w modlitwie, aby ten szczególny czas poruszył serca młodych ludzi.

 

 1. Grupa Biblijna wznawia spotkania w środy po Mszy św. wieczornej, natomiast spotkanie Wspólnoty Krwi Chrystusa w czwartek o godz. 16:00.

 

 1. Wezwani przez Ojca św. Franciszka nasz dekanat w piątek włączy się w inicjatywę modlitewną   „24 godziny dla Pana” pod hasłem: „Ty udzielasz przebaczenia”. W naszym kościele w godzinach 15:00 – 21:00  będzie modlitewne czuwanie i też okazja do skorzystania z sakramentu pojednania. Podejmiemy także modlitwę w intencji Synodu Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.

 

 1. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie fizyczne i duchowe zostanie odprawiona w naszym kościele     9 marca o godz. 18:00. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną otworzyć się na łaskę uzdrowienia oraz doświadczenie Bożej miłości.

 

 1. Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcjonisty oraz naszych kapłanów prowadzących rekolekcje w innych parafiach, a także spowiedników i całej naszej parafii, aby czas zbliżających się rekolekcji przyniósł obfite owoce.

 

 1. W duchu wielkopostnej solidarności wesprzyjmy w tym czasie działalność „Caritas”, która tak skutecznie, choć bez wielkiego rozgłosu, pomaga najuboższym. Niech wszyscy zaznają radości świąt Zmartwychwstania, zwłaszcza dzieci, samotni i opuszczeni, zapomniani przez najbliższych, pozostawieni  własnemu  losowi…

 

 1. Prosimy naszych parafian o podzielenie się i wsparcie żywnością potrzebujących. Dnia 10.03.2018 r. w godzinach 10:00 – 16:00 zostanie przeprowadzona przez naszą młodzież zbiórka żywności pod hasłem : „Tak pomagam” w następujących sklepach: „PSS SPOŁEM-SPAR”, obie „BIEDRONKI”, INTERMARCHE”, „DELIKATESY CENTRUM” i „NETTO” natomiast w niedzielę można przynosić żywność, jak i odzież, które składamy w Kaplicy Krzyża św. w ramach  akcji  „Wielkanocna   zbiórka   żywności”.

 

 1. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia świece wielkanocne po 15 zł. Pieniądze będą przeznaczone na pomoc dla ofiar wojny toczącej się w Syrii.

 

 1. Przypominamy, że dzisiaj o godz. 17:00 w salce nad garażami rozpoczną się nauki przed chrztem św. Natomiast po Mszy św. wieczornej w kościele spotkanie dla kandydatów do bierzmowania – grupa Ks. Łukasza.

 

 1. Jutro w naszej parafii rozpoczyna się pięciodniowy kurs przedmałżeński. Nauki każdego dnia rozpoczynać się będą Mszą św. o godz. 18:00 w kościele.

 

 1. Parafialny Klub Seniora organizuje w dniach 3 – 12 czerwca, br. wyjazd na turnus rehabilitacyjno–wypoczynkowy do Mrzeżyna. W ramach turnusu będą wykonywanie też zabiegi rehabilitacyjne. Odpłatność za turnus wynosi  1150 złotych. Zapisy oraz wpłata zaliczki w wysokości  400 zł w salce nad  garażami  w  każdą środę  w  godzinach  10:00  –  11:30.

 

 1. W przyszłą niedzielę, tak jak każdą drugą niedzielę miesiąca składamy na tacę ofiary na renowację obrazów z ołtarza głównego.

 

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

        Bożena Paczkowska             –         ul. Odrodzenia

        Janina Pakuła                       –         ul. Kościuszki

        Leokadia Chmura                –         ul. Koszarowa

        Jan Frysztak                          –         ul. Gdańska

          Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…