II Niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia

 

 1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżywali z jak największym pożytkiem. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego i sprawowanie sakramentu pojednania. Czyni to także przez organizowanie w tym czasie rekolekcji i specjalnych nabożeństw pokutnych. Przypominamy, że w naszym kościele w każdy piątek razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę Krzyżową, a w niedziele rozpamiętujemy Mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich Żali. Wszystkich zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwach.       Nie lekceważmy i nie odrzucajmy możliwości pogłębienia wiary i prawdziwego nawrócenia.

 

 1. Droga krzyżowa w piątek:
  • dla dzieci o godz. 16:30
  • dla dorosłych rano o godz. 8:15,  a wieczorem dla młodzieży i dorosłych  o godz. 17:15.

 

 1. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17:00.

 

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:
 • w czwartek Msza św. wieczorna w intencji Przyjaciół Paradyża i  o  powołania kapłańskie oraz za Wspólnotę Krwi Chrystusa
 • spotkanie przyjaciół Paradyża w czwartek o godz. 16:00 w salce
 • w piątek adoracja Najśw. Sakramentu oraz okazja do spowiedzi w godzinach  6:30  –  12:00   oraz   15:00  –  do zakończenia Mszy św.
 • w sobotę o godz. 8:00 nabożeństwo do Niepokalanego  Serca NMP
 • odwiedziny chorych w domach również w sobotę o zwykłej porze.

 

 1. Natomiast spotkanie kandydatów do bierzmowania – grupa Ks. Łukasza – w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej.

 

 1. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie fizyczne i duchowe zostanie odprawiona w naszym kościele 9 marca o godz. 18:00. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną otworzyć się na łaskę uzdrowienia oraz doświadczenie Bożej miłości.

 

 1. Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcjonisty oraz naszych kapłanów prowadzących rekolekcje w innych parafiach, a także spowiedników i całej naszej parafii, aby czas zbliżających się rekolekcji przyniósł  dla wszystkich obfite owoce.

 

 1. Do końca kwietnia trwa okres rozliczeń podatkowych z Urzędem Skarbowym. Serdecznie zachęcamy naszych parafian do oddania 1% podatku na rzecz Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.  Wystarczy tylko numer KRS 0000226818. Szczegóły na plakacie, na kalendarzykach, które znajdują się na stoliku z prasą oraz na stronie caritaszg.pl. Ważny jest każdy grosz, dzięki któremu Caritas będzie mogła w ciągu całego roku   pomagać najbardziej potrzebującym osobom z terenu naszej diecezji.

 

 1. Natomiast dzisiaj przy wyjściu z kościoła składamy ofiary na misyjne Dzieło Pomocy „Ad Gentes”.

 

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

      Kazimierz Szulc               –       ul. Lotników

      Maria Borsuk                   –       ul. Kościuszki

     Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…