VI Niedziela zwykła – ogłoszenia

 

 1. Mija tegoroczny karnawał i już w tym rozpoczynającym się tygodniu, 14 lutego mamy Środę Popielcową, którą rozpoczynamy okres Wielkiego Postu: niech to będzie dla nas czas powstrzymania się od spożywania napojów alkoholowych, palenia tytoniu, rezygnacji z zabaw i dyskotek, ograniczenia oglądania telewizji, a poświęcenia tego czasu bliźniemu, a także Panu Bogu. Niech to będzie również czas konkretnych postanowień dotyczących zmiany swojego życia.

Obrzęd posypania głów popiołem w Środę Popielcową jest zewnętrznym znakiem, że osoby poddające się mu wchodzą na drogę nawrócenia i przemiany serca poprzez pokutę, modlitwę, jałmużnę, oraz inne dobre uczynki i post. Przypominamy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od pokarmów mięsnych i spożycia jednego posiłku do syta      w ciągu dnia; pozostałe posiłki powinny zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18 a 60 rokiem życia. Pozostałych także zachęcamy do włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości.

 

  a/ Msze św. w Środę Popielcową:   7:00,   9:00,   11:00,  16:30 –  dzieci   i    18:00,  

                                     w Śliwniku  o  godz.  17:00

          b/ taca przeznaczona jest na Dom Księży Emerytów.

 

 1. Także w Środę Popielcową rozpoczynają się kwartalne dni modlitwy o ducha pokuty, które zakończą się w I niedzielę Wielkiego Postu.

 

 1. Zachęcamy wszystkich do udziału w Drodze krzyżowej, która w naszym kościele będzie odprawiana w każdy piątek:
 • dla dzieci o godz. 16:30
 • dla dorosłych i młodzieży rano o godz. 8:15   i    wieczorem o godz.  17:15
 • a w Śliwniku po Mszy św. o godz. 17:00.
 1. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu  o godz. 17:00,   a w Śliwniku o godz. 9:15.

 

 1. Msze św. w Śliwniku będą odprawiane w każdy piątek o godz. 17:00.

 

 1. Natomiast dzisiaj rozpoczynamy kolejny Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest w naszej tradycji, że Wielki Post przeżywamy podejmując różnego rodzaju umartwienia. Ci, którzy piją, niech w imię Chrystusa ukrzyżowanego walczą ze swoją słabością. Niepijący niech dają świadectwo, że życie bez alkoholu może być radosne i pełne.

 

 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w najbliższą środę wyjątkowo będzie tylko rano o godz. 8:30.

 

 1. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego dzisiaj o godz. 17:00 w salce nad garażami.

 

 1. Parafialny Klub Seniora organizuje trzydniową pielgrzymkę do Gietrzwałdu, Św. Lipki i Torunia – wyjazd 16 kwietnia.  Zapisy w środy po Mszy św.  o godz. 9:00  do 11:00 w salce nad garażami, a koszt wyjazdu wynosi  450 złotych.

 

 1. Przypominamy, że nasza świetlica organizuje wyjazd na lodowisko do Głogowa dnia 21 lutego br. – zainteresowanych prosimy o kontakt z Siostrą Moniką.

 

 1. Serdecznie witamy w naszej społeczności kleryka IV roku Paradyskiego Seminarium Duchownego Pawła Mikołajczaka ze Wschowy, który u nas od 10 lutego odbywa praktykę do 10 czerwca bieżącego roku. Polecajmy go Bogu w naszych modlitwach, aby ten czas spędzony wśród nas był owocny  w przygotowaniu się do kapłaństwa.

 

 

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

        Zofia Stanek                          –         Nowa Kopernia

        Katarzyna Prybuła              –         os. Słoneczne

†      Adam Szeremeta                   –         ul. Sienkiewicza

        Józef Czerwiński                   –         Henryków

          Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…