V Niedziela zwykła – ogłoszenia

 1. Piąta niedziela w ciągu roku liturgicznego gromadzi nas przy stole Eucharystii. Pamiętajmy, że nikt z nas osobiście ani nasza wspólnota parafialna nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Panem Bogiem bez Eucharystii. Dopiero tutaj, karmiąc się prawdziwą miłością, każdy chrześcijanin uczy się ofiarnego życia.

  

 1. W przyszłą niedzielę przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, które łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, wobec tych, do których mamy bardzo blisko siebie, i wobec tych, których nie znamy. Współczesny świat bardzo potrzebuje wielu dobrych Samarytan. W naszym kościele na Sumie będziemy się modlić w intencji wszystkich chorych z naszej parafii. Serdecznie prosimy o pomoc chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni.

 

 1. W trudnym okresie zimowym ze szczególną uwagą rozejrzyjmy się wokół siebie. Wielu ludzi boryka się z codziennymi problemami. Bądźmy wrażliwi i nie szczędźmy zwykłej, samarytańskiej pomocy, zwłaszcza dzieciom, które nie doznały w swym życiu zbyt wiele serca. Dzielmy się z tymi, którzy doświadczają niedostatku, a Pan Bóg z pewnością nam to wynagrodzi.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam:
  • w poniedziałek – św. Agata, dziewica i męczennica
 • we wtorek – św. Paweł Mika i jego Towarzysze, pierwsi męczennicy Dalekiego Wschodu;
 • w sobotę – św. Scholastyka, dziewica, siostra św. Benedykta, na wzór brata założyła zakon żeński według reguły benedyktyńskiej.

 

 1. Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na spotkanie w czwartek po Mszy św.

 

 1. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła składamy ofiary do puszek na Hospicja.

 

 1. Natomiast w przyszłą niedzielę taca jak zwykle przeznaczona jest na renowację ołtarza głównego w naszym kościele. Bóg zapłać za każdą złotówkę składaną na ten cel.

 

 

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

      Wiktoria Koch                                  –       ul. Sobieskiego

      Janina Wyrostkiewicz                   –       os. Słoneczne

      Władysława Woźniak                     –       Kartowice

   Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie:  Zdrowaś Maryjo…