IV Niedziela zwykła – ogłoszenia

 

 1. Dzisiejsza niedziela, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych. Wiemy, jak straszna w skutkach jest ta choroba. Starajmy się więc pomóc, aby dotknięci nią byli leczeni w poszanowaniu ludzkiej godności. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami i ofiarami.

 

 1. We piątek 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, zwane    w polskiej tradycji świętem MB Gromnicznej.  Na Mszach św., które będą odprawiane o godz. 7:00,  9:00,  16:30 –  dla dzieci  i  18:00,  a w Śliwniku  o godz. 17:00  –  będzie miało miejsce błogosławieństwo świec zwanych gromnicami. Dawniej wystawiano je zapalone  w oknach podczas burzy oraz wkładano w dłonie konającym. Chrystus jest Światłością świata, oświecającą nasze ciemne drogi, na których przewodniczy nam Matka Jezusa.                                                                                                                                Natomiast na Mszy św. o godz. 16:00 dzieci przygotowujące się  do I Komunii św. otrzymają książeczki.

 

 1. Ze względu na wyraźną obecność i znaczenie w wydarzeniu Ofiarowania Pańskiego Symeona i Anny, święto to jest także dniem modlitw w intencji ludzi w podeszłym wieku.

 

 1. Święto Ofiarowania Pańskiego jest również Światowym Dniem Życia Konsekrowanego – naszą modlitwą ogarnijmy osoby oddane w szczególny sposób na wyłączną służbę Bogu w licznych zgromadzeniach żeńskich i męskich. Prosimy w tym dniu dobrego Boga o liczne i święte powołania. Przy wyjściu z kościoła składamy ofiary do puszek na potrzeby zakonów kontemplacyjnych.

 

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:
 • w czwartek Msza św. wieczorna w intencji Przyjaciół Paradyża i  o  powołania kapłańskie oraz za Wspólnotę Krwi Chrystusa
 • w piątek adoracja Najśw. Sakramentu oraz okazja do spowiedzi przez cały dzień
 • w sobotę o godz. 8:00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP
 • odwiedziny chorych w domach również w sobotę o zwykłej porze.

 

 1. Również w tym tygodniu patronują nam:
 • w środę – św. Jan Bosko, założyciel salezjanów i Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych, pedagog i apostoł młodzieży;
 • w sobotę – św. Błażej, biskup i męczennik z IV wieku, jego pomocy                                wzywamy w chorobach gardła.

 

 1. Od święta Ofiarowania Pańskiego rozpoczyna się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej w naszej diecezji.

 

 1. Każdego roku, w niedzielę poprzedzającą Światowy Dzień Chorego, w przyszłą niedzielę w parafiach naszej diecezji przeprowadzana jest zbiórka do puszek, mająca na celu wsparcie działalności hospicyjnej, pogłębienie refleksji nad tajemnicą cierpienia, a przede wszystkim uwrażliwienie wspólnoty i społeczeństwa na chorych i cierpiących.

 

 1. Nasza świetlica organizuje wyjazd na lodowisko do Głogowa dnia 21 lutego br.  –   zainteresowanych prosimy o kontakt z Siostrą Moniką.

 

 1. Porządek kolędy :
 • poniedziałek –  Odrodzenia, Poprzeczna, Sienkiewicza, Targowa, Żeromskiego oraz                                pl. Kościelny i Ewangelicki
 • w t o r e k –  Andersa i Młynarska
 • ś r o d a –  Muzealna, Ogrodowa i Piastowska
 • czwartek –  Śliwnik (osiedle)  i  kolęda uzupełniająca.

 

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

          †     Zygmunt Rodak               –       ul. Chrobrego

          †      Ewa Kwiatkowska           –       ul. Kościuszki

          †      Marek Dering

     Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie:  Zdrowaś Maryjo…