III Niedziela zwykła – Ogłoszenia

 

 1. Dzisiaj przypada Dzień Babci, a w poniedziałek Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach    za naszych kochanych Babcie i Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Domu Ojca. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i serdeczna pamięć.

 

 1. W czwartek zakończy się tegoroczny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Od kilku lat dzień po jego zakończeniu, obchodzony jest  w Polsce Dzień Islamu. Jego celem jest przede wszystkim modlitwa za wyznawców islamu, ale  też wzajemne, lepsze poznanie się i poszukiwanie  dróg porozumienia przez pamięć o naszym wspólnym ojcu wiary – Abrahamie.

 

 1. Również w czwartek przypada święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła – prośmy o łaskę, aby Pan również nas zechciał nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień. Jak św. Paweł, powinniśmy stać się narzędziem Bożym, a wpatrując się w jego wspaniały wzór, kroczyć wiernie po drogach wiary, co więcej – nieść ją innym i świadczyć mężnie o Chrystusie.

 

4.   W tym tygodniu patronują nam także:

 • w środę –   św. Franciszek Salezy, biskup i doktor Kościoła;
 • w piątek –  św. Tymoteusz i Tytus, uczniowie św. Pawła Apostoła; obaj byli biskupami i obaj ponieśli        śmierć męczeńską za wiarę;
 • w sobotę – bł. Jerzy Matulewicz, odnowiciel zakonu Marianów.
 1. Porządek kolędy na najbliższy tydzień:
 • poniedziałek –   Konopnickiej  27 – do końca i pl. Młodych
 • wtorek             –  Słoneczne    1 –   5
 • środa                –   Słoneczne    6 – 12   
 • czwartek         –  Słoneczne  13 – 14
 • piątek               –  Słoneczne  15 oraz ul. Basztowa i B. Kozaka
 • sobota              –  Bema, Kasprowicza, I Armii i Rynek.

 

 1. Kolęda uzupełniająca będzie 1 lutego od godz. 16:00 – zainteresowanych prosimy o zgłaszanie adresów do zakrystii.

 

 1. Przypominamy, że dzisiaj jest kolejne spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego o godz. 16:00 w salce nada garażami.

 

 1. Natomiast w kościele również dzisiaj o godz. 17:00 będziemy modlić się za zmarłych naszych parafian,   a szczególnie za tych, którzy odeszli w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych.

 

 1. Zelatorzy i zelatorki Żywego Różańca mogą odebrać w zakrystii kolejny numer miesięcznika Różaniec.

 

 1. Mając na względzie bezpieczeństwo ludności zamieszkującej tereny przyległe do Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych – Żagań oraz zapobieganie ewentualnym tragicznym wypadkom informujemy, że w Ośrodku Szkolenia Poligonowego – Żagań prowadzone będą strzelania dzienne i nocne amunicją bojową w terminie 16.01 – 31.12.2018 r.

                                                                                                                            Komendant

                                                                                                                     ppłk Jacek Gaszak

 

 

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

    †      Anna Gawron                  –       ul. Paderewskiego

    †      Robert Ohm                     –       ul. 3-go Maja

   Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie:  Zdrowaś Maryjo…