II Niedziela zwykła

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Na naszych oczach wiele rodzin przeżywa ból rozłąki z najbliższymi, którzy wyjechali w poszukiwaniu lepszej pracy i zarobków. Na naszych oczach trwa też dramat tysięcy rodzin opuszczających swoje domostwa z powodu wojen, biedy i prześladowań. Otoczmy ich dzisiaj szczególną modlitwą.

1. W czwartek rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym na każdy dzień.

1. Diecezjalne obchody 32 rocznicy śmierci sługi Bożego bpa Wilhelma Pluty odbędą się 20 stycznia o godz. 10:15  w Gorzowie Wlkp.

1. Spotkanie Zespołu Synodalnego w przyszłą niedzielę o godz. 16:00 w salce.

1. Modlitwy za zmarłych naszych parafian, a szczególnie za tych, którzy odeszli w ciągu ostatnich 12 miesięcy w przyszłą niedzielę o godz. 17:00  w kościele.

1. Plan kolędy na najbliższy tydzień:
  • poniedziałek:   Kopernika, Rolna i Traugutta
  • wtorek:               Czarnieckiego, Gdańska, Piłsudskiego i Podgórna
  • środa:                 Żagańska i Lotników
  • czwartek:          Sobieskiego
  • piątek                Koszarowa
  • sobota:             Konopnickiej 6 – 26, Krasińskiego, Odrodzonego Wojska Polskiego, Niepodległości, Słowackiego i Willowa

1. Bóg zapłać za ofiary składane na remont ołtarza głównego.

1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszły do wieczności:

Zofia Kopciuch                               –         ul. Rynek

Aleksandra Michałowska             –         ul. Gdańska

Módlmy się za nie prosząc Boga o miłosierdzie:  Zdrowaś Maryjo…