Niedziela Świętej Rodziny

 

 

 

Niedziela Świętej Rodziny 

 

 1. Dzisiaj wspominamy Świętą Rodzinę: Jezusa, Maryję i Józefa. Śledząc jej losy, dostrzeżmy przede wszystkim Bożą opiekę, która skutecznie i niezawodnie chroniła od wszelkich niebezpieczeństw. Pamięć o tym niech będzie zachętą dla nas, aby w codziennej, wspólnej modlitwie powierzać Bogu trudne sprawy naszych rodzin.

 

 1. Przed nami ostatnie godziny 2017 roku. Dzisiaj, w wieczór świętego Sylwestra zgromadzimy się o godz. 1700 na Mszę św. i nabożeństwo dziękczynno-błagalne. Będziemy dziękować Bogu za wszystkie łaski kończącego się roku oraz przepraszać  za grzechy i zaniedbania.

 

 1. W poniedziałek „Nowy Rok” uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, a także Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Będziemy składać sobie nawzajem życzenia. Dzielmy się z bliźnimi naszym prawdziwym bogactwem: serdecznością, dobrocią i darem przebaczenia. Kościół wskazuje nam tego dnia na Maryję, Matkę Boga. W  Jej  dłonie   możemy  złożyć  naszą  przyszłość  w  czasie  Mszy św.:  które będą odprawiane jak w każdą niedzielę  –    nie  będzie  tylko  Mszy św.  rano  o   700

                                                                              

 •   w szpitalu o godz. 730
 • w Śliwniku o godz. 930 .  

                               

 1. W sobotę uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli: w tym dniu poświęca się kadzidło i kredę. Poświęcona kreda służy do wypisania na drzwiach mieszkań symbolu i znaku K + M + B  wraz z datą bieżącego roku. Znaki te świadczą, że mieszkanie na drzwiach, którego zostały wypisane należy do rodzin katolickich, pragnących żyć w Nowym Roku pod znakiem błogosławieństwa Bożego;

 

 • Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego
 • przypominamy, że jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa we Mszy św.
 • taca przeznaczona jest na cele misyjne.
 1. W uroczystość Objawienia Pańskiego w naszych parafiach szczególną modlitwą otaczamy misjonarzy i misjonarki, by Dobra Nowina o zbawieniu dotarła na wszystkie krańce świata – do wszystkich ludzi.

 

 1. Po raz czwarty 6 stycznia, nasza parafia organizuje przemarsz   orszaków królewskich ulicami miasta pod hasłem „Pokój i dobro”. Wszystkich zapraszamy       do wzięcia udziału w tym orszaku. Rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 1300, a po jej zakończeniu wyruszymy w barwnym orszaku od żłóbka do żłóbka.  Zachęcamy wszystkich małych i dużych do wspólnego świętowania oraz przebrania się za różne postaci: aniołów, pasterzy, króli, Świętej Rodziny, itp. 

 

 1. Spotkanie opłatkowe dla Apostolatu Zbawczego Cierpienia, Przyjaciół Paradyża i Wspólnoty Krwi Chrystusa – dzisiaj o godz. 1600 w salce.

 

 1. Natomiast spotkanie dla „Nadzwyczajnych szafarzy” oraz starszych lektorów i lektorek czytających w czasie Mszy św. w naszej parafii będzie  w przyszłą niedzielę    o godz. 1600 w salce nad garażami.

 

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:
 • w czwartek Msza św. wieczorna w intencji Przyjaciół Paradyża i o powołania kapłańskie oraz Wspólnoty Krwi Chrystusa
 • w piątek przez cały dzień adoracja Najśw. Sakramentu
 • okazja do spowiedzi przed Mszą św. i w czasie „Godziny Miłosierdzia”.

 

 1. Plan kolędy na najbliższy tydzień:
 • wtorek    –   3-go Maja, Dąbrowskiego, Sikorskiego i Spokojna
 • środa    –    Ciszowska, Krótka i Witosa
 • czwartek –    Jasna, Kwiatowa, Parkowa i Porzeczkowa
 • piątek    –    Kochanowskiego, Prusa, Waryńskiego i Polkowiczki.   
 1. Przypominamy, że kolędę rozpoczynamy:
 • w dni powszednie od godz. 1530, a w soboty od godz. 1000.

 

 1. Biuro parafialne w czasie kolędy czynne będzie:
 • w czwartki 1000   –   1100     i       w soboty 1600   –   1700.

 

 1. W przyszłą niedzielę nauki przed Chrztem św. o godz. 1700 w salce w Domu Katechetycznym.

 

 1. W tygodniu z naszej społeczności odeszły do wieczności:

      Anna Wawrzyniak          –       ul. Andersa

      Iwona Maciaszek             –       ul. Wiejska

Módlmy się za nie prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…