II Niedziela Adwentu – 10.12.2017 r.

1. W drugą niedzielę Adwentu usłyszeliśmy wezwanie św. Jana Chrzciciela do przygotowania drogi Panu, który przychodzi. Niech to wezwanie ciągle w nas pobrzmiewa i skłania do przemiany naszego życia.

1. W ubiegłą niedzielę Chrystus zachęcał nas do czuwania. Nasze ranne wstawanie na „Roraty” jest jednym ze znaków tego czuwania. Przypominamy, że „Roraty” w naszym kościele są odprawiane:

• dla dzieci wraz z rodzicami od poniedziałku do piątku o godz. 17:30

• dla dorosłych i młodzieży codziennie o godz. 7:00 rano.

1. W dzisiejszą niedzielę przypada XIX Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Dlatego przy wyjściu z kościoła składamy do puszek ofiary na pomoc dla katolików na Wschodzie – m.in. w Donbasie, na Ukrainie i na Syberii”.

1. W tym tygodniu patronują nam:

• w środę św. Łucja dziewica i męczennica, która oddała życie w obronie wiary około 304 roku w Syrakuzach na Sycylii;

• w czwartek – św. Jan od Krzyża, prezbiter, karmelita, doktor Kościoła.

1. W środę przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Pamiętajmy o tych, którzy w tym czasie cierpieli, a nawet oddali życie i polecajmy w naszych modlitwach obecnie rządzących, aby dzięki ich mądrości nasza Ojczyzna napełniała się pokojem i dostatkiem

1. Spotkanie członków Wspólnoty Krwi Chrystusa w czwartek po Mszy św. wieczornej.

1. Natomiast spotkanie dla wszystkich rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13:00.

2. Kandydatów bierzmowania – grupa Ks. Krzysztofa – zapraszamy na spotkanie również w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na renowację figur z ołtarza głównego.

1. Serdeczne dziękujemy wszystkim darczyńcom za przekazanie żywności dla potrzebujących w czasie zbiórki w sklepach w sobotę 9 grudnia. Bardzo serdecznie dziękujemy księżom i katechetom, a przede wszystkim naszej młodzieży za włączenie się do akcji i zbieranie w sklepach darów dla potrzebujących. To dzięki ich zaangażowaniu zebraliśmy więcej żywności niż poprzedniego roku.

1. W przyszłą niedzielę w kościele o godz. 17:00 będziemy modlić się za wszystkich zmarłych naszych parafian, a szczególnie za tych, którzy odeszli w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych.

1. Również w przyszłą niedzielę dzień solidarności z kapłanami – seniorami. Taca przeznaczona będzie na Dom Księży Emerytów.

1. Renowacja Misji Świętych w naszej parafii rozpocznie się 17 grudnia, w III Niedzielę Adwentu – pamiętajmy w naszych modlitwach o misjonarzach i spowiednikach oraz prośmy o owoce dla całej parafii. Starajmy się tak zaplanować nasze prace i zajęcia, abyśmy każdego dnia mogli uczestniczyć w naukach misyjnych.

1. W zakrystii są do nabycia opłatki wigilijne, natomiast świece wigilijne są rozprowadzane przy wyjściu z kościoła:

• małe po 6 zł,

• duże po 13 zł.

1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

† Janusz Muzyczuk

† Regina Marcinkowska – ul. Lotników

† Amelia Kazimierczyk – ul. Muzealna

Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…