III Jarmark Bożonarodzeniowy

III GMINNO- PARAFIALNY JARMARK BOŻONARODZENIOWY. W sobotę 9 grudnia 2017 roku, w godzinach od 10.00 do 17.00 na Rynku w Szprotawie – Przy Ratuszu odbył się już III Gminno- Parafialny Jarmark Bożonarodzeniowy. Jarmark został otwarty przez ks. Krzysztofa Górzyna i vice burmistrza Pawła Chylaka. Pomysłodawcą i głównym inicjatorem tak rozbudowanego już dziś jarmarku był ks. Andrzej Jędrzejowski, a organizatorami są – Parafia Wniebowzięcia NMP w Szprotawie, Urząd Miejski w Szprotawie i Szprotawski Dom Kultury. W Jarmarku wzięło udział wiele szkół, stowarzyszeń ,przedszkoli i różnych jednostek społecznych jak sołectwa czy inne. Celem Jarmarku Bożonarodzeniowego jest aby społeczność parafii, gminy i okolicy odnalazła istotę świąt, która nie polega tylko na zakupach. Wspólna modlitwa, kolędy, Jasełka, śpiewy dzieci ,dorosłych i oczywiście nabywanie cudownych rękodzieł lokalnej społeczności. Kolejny już raz, w klimacie świątecznym, każde wystawione stoisko, pokazuje jak wielkie bogactwo talentu, kunsztu i arcydzieł tkwi w sercach ludu szprotawskiej ziemi.