I Niedziela Adwentu – 03.12.2017 r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy adwentowe oczekiwanie na przyjście Zbawiciela w podwójnym charakterze. Przygotowujemy się do świąt Bożego Narodzenia, ale równocześnie przypominamy sobie o konieczności czuwania, bo Chrystus przyjdzie powtórnie w chwale, jak to sam zapowiedział.

2. Wraz z Adwentem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. W Kościele w Polsce podejmujemy dwuletnią tematykę związaną z sakramentem bierzmowania pod ogólnym hasłem: „Duch, który umacnia miłość…”. Będzie to naturalna kontynuacja zakończonego cyklu związanego z sakramentem chrztu. W pierwszym, dziś rozpoczynającym się, roku będzie towarzyszyć nam hasło: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”, a symbolami będą olej krzyżma oraz namaszczenie i nałożenie rąk.

3. Odczytywana dzisiaj Ewangelia wzywa nas do czujności i modlitwy. Zaangażujmy się więc całkowicie w to adwentowe oczekiwanie. Niech pomocą w tym będą tradycyjne Msze św. roratne ku czci Najświętszej Maryi Panny, na które serdecznie zapraszamy z lampionami:

  • dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17:30

  • młodzież i dorosłych codziennie rano o godz. 7:00.

4. Warto postarać się o adwentowy wystrój mieszkań i domów, który codziennie będzie przypominał o czuwaniu. Istnieje piękny, rzadko już praktykowany zwyczaj zawieszania na drzwiach wieńców oznaczających gotowość na przyjęcie przychodzącego Pana. W mieszkaniach postawmy wieniec adwentowy z czterema świecami, symbolizującymi cztery niedziele Adwentu.

5. W okresie Adwentu Msza św. wieczorna od poniedziałku do piątku będzie odprawiana o godz. 17:30, a nowenna do MB będzie w środę o godz. 17:00.

6. Jutro, we wspomnienie św. Barbary, otaczamy modlitwą bezrobotnych i poszukujących pracy, natomiast środę wspominamy św. Mikołaja. Pamiętajmy o tych, którzy obdarują nas upominkami. A dzieci niech szczególnie pamiętają o Roratach w tym dniu.

7. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca:

  • Msza św. wieczorna w intencji Przyjaciół Paradyża oraz Wspólnoty Krwi Chrystusa

  • po Mszy św. spotkanie dla Przyjaciół Paradyża.

8. W piątek czcimy Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Zapalona świeca roratna symbolizuje Niepokalaną. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Chociaż jest to dzień pracy, zachęcamy do licznego udziału we Mszy Świętej.

9. W przyszłą niedzielę Dzień Modlitwy za Kościół na Wschodzie, a także przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć do puszek ofiary na pomoc dla Kościołów na Wschodzie.

10. Od dzisiaj będą do nabycia w zakrystii opłatki wigilijne – ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na prace renowacyjne ołtarzu głównego, natomiast przy wyjściu z kościoła świece wigilijne – małe po 6 zł, a duże po 13 zł.

11. Przypominamy, że spotkanie kandydatów do bierzmowania – grupa Ks. Łukasza – dzisiaj po Mszy św. wieczornej.

12. Świąteczna zbiórka żywności w ramach akcji „POMAGAM” odbędzie się w sobotę 9 grudnia, br. w następujących sklepach: dwie BIEDRONKI, INTERMARCHE i LEDI oraz w sklepie „Społem – SPAR. Za złożone dary już dzisiaj składamy w imieniu potrzebujących Bóg zapłać!

13. Jarmark Bożonarodzeniowy rozpocznie się w najbliższą sobotę o godz. 1000 na placu przed ratuszem – zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy.

14. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

† Irena Leśniak – ul. Świerczewskiego

† Piotr Wilczyński – ul. Parkowa

† Helena Gramś – ul. Kościuszki

† Bożena Świtała – ul. Konopnickiej

† Franciszka Parzych – os. Słoneczne

Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…