Msza św. o uzdrowienie

MSZA ŚW. Z MODLITWĄ O UZDROWIENIE FIZYCZNE I DUCHOWE 14 listopada 2017r. o godz. 18:00 w naszym parafialnym kościele została już po raz kolejny odprawiona Eucharystia z modlitwą o uzdrowienie fizyczne i duchowe. Głównym celebransem był ks. Łukasz. Koncelebrowali: o. Pacyfik Iwaszko (franciszkanin z Krakowa), i ks. Tomasz. Okolicznościowe kazanie wygłosił O. Pacyfik. Usłyszeliśmy: „Słudzy nieużyteczni jesteśmy, wykonaliśmy to co powinniśmy wykonać. Chodzi o wewnętrzną postawę sługi wobec posługi jaką pełnimy w Kościele. Przekłada się to na nasze życie duchowe i na naszą modlitwę. Można zauważyć , że różni ludzie z różnymi sprawami przychodzą do Pana Boga. Jedni z postawą sługi uniżonego, proszą i otrzymują, inni natomiast zamiast prosić przychodzą z postawą roszczeniową co przekłada się na żądanie, a nie na modlitwę. Mają pretensję do Pana Boga, kłócą się z Nim. Nie jest to postawa sługi, nie jest to postawa ewangeliczna . Trzeba takiej postawy o jakiej Pan Jezus mówi, trzeba postawy sługi…… Wszystko co otrzymujemy dostajemy z pełni Łaski Bożego Miłosierdzia , a nie za nasze zasługi dlatego ważna jest nasza postawa jako sługi. ” Po zakończeniu Mszy Św. został wystawiony Najświętszy Sakrament i nastąpiła modlitwa o uzdrowienie fizyczne i duchowe prowadzona przez o. Pacyfika. Odbyło się także poświęcenie soli, wody, oleju i świec, czyli sakramentaliów. Eucharystię wzbogacił zespół muzyczny wspólnoty SYCHAR. Oprawę muzyczną zapewnił organista Marcin Bojski. Na zakończenie spotkania kapłani udzielali indywidualnego błogosławieństwa z nałożeniem rąk i modlitwą. Można było także zakupić wartościowe książki. Po raz pierwszy usłyszeliśmy świadectwo o uzdrowieniu. Dar ten otrzymała Zofia, który nastąpił na Mszy św. dnia 20 października 2017.