Msza św. za ojczyznę

W ramach obchodów ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI 11 listopada 2017 roku o godz. 16:00 odbyła się w szprotawskiej farze Eucharystia w intencji Ojczyzny. Celebransem był ks. Krzysztof, a okolicznościowe kazanie wygłosił ks. Łukasz. Usłyszeliśmy „Można powiedzieć, że dziś świętujemy w sposób podwójny z jednej strony uroczyście świętujemy odzyskanie Niepodległości i patrzymy na naszą ziemską Ojczyznę umiłowaną Rzeczypospolitą, a z drugiej strony obchodząc wspomnienie św. Marcina kierujemy nasze spojrzenie na tę Ojczyznę Niebieską. Obie są dla nas ważne, obie wyjątkowe. Za obie często nasi przodkowie oddawali życie. I tutaj rodzi się pytanie jak kochać obie te Ojczyzny? … Człowiek, który zna swoją tożsamość czyli wie kim jest z jakich korzeni i wartości wyrasta oraz wie dokąd zmierza, jest w stanie wpłynąć na swoje życie, a także na życie innych. Taki człowiek jest wolny, takim człowiekiem nie da się kierować. … I miłość do Ojczyzny ziemskiej jest zanurzeniem w owe korzenie, z których wyrastamy. A są to korzenie chrześcijańskie, które swoje źródło mają w Ewangelii….” W uroczystej Eucharystii uczestniczyli żołnierze z 11 Batalionu Dowodzenia ze swoim dowódcą ppłk mgr inż. Dariuszem Lesiukiem, burmistrz Szprotawy Józef Rubacha z małżonką, zastępca burmistrza Paweł Chylak, radni Szprotawy, poczty sztandarowe ze szkół i organizacji. Oprawę muzyczną zapewniła nam szprotawska orkiestra dęta pod dyrekcją kapelmistrza Zdzisława Głowackiego oraz organista Mieczysław Ganowski.