III Bal Wszystkich Świętych

„Chrześcijanie nie biorą udziału w Halloween i wszelkich zabawach okultyzmu i magii (nauka Kościoła). 31 października 2017 roku odbył się III BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH pod hasłem „ TAKI GRUBY, TAKI CHUDY MOŻE ŚWIĘTYM BYĆ”. Bal odbył się na placu tzw. kwadracie przed ratuszem w godzinach 15 -17. Organizatorem i pomysłodawcą był ks. Tomasz Sałatka. Współorganizatorami byli: katecheta Piotr Siuda, Szprotawski Dom Kultury. Patronami Balu: ks. proboszcz Ryszard Grabarski oraz burmistrz Szprotawy Józef Rubacha. W prowadzenie balu aktywnie włączyła się dyrektor Szprotawskiego Domu Kultury pani Teresa Zima oraz współpracownice Katarzyna i Monika. Bal rozpoczął się od korowodu świętych, który wyruszył spod pomnika Jana Pawła II. Bal został otwarty przez Burmistrza Józefa Rubachę i ks. Tomasza i rozpoczął się modlitwą. Jurorzy przyznali dwa pierwsze, drugie i dwa trzecie miejsca oraz wyróżnienie. Pomysłowość wykonania strojów była wspaniała, parafianie okazali sie bardzo kreatywni począwszy od tych najmłodszych do tych najstarszych. Była modlitwa, śpiew, tańce, pląsy, korowody, konkursy wiedzy o świętych, radość oraz hojnie rozdawane symboliczne nagrody. Uczestnicy balu mogli podziwiać występ akrobacji wykonany przez Cyryla. W międzyczasie można było wypić gorącą herbatę i kawę oraz zjeść ciasto serwowane przez panie z Parafialnego Klubu Seniora. W prowadzenie balu włączył się ministrant Mateusz oraz uczniowie III klasy Gimnazjum. Wszyscy uczestnicy balu radośnie przygotowali się czekającej w następnym dniu jedynej i niepowtarzalnej w świecie, polskiej tradycji obchodów Święta Wszystkich Świętych.