Dzień Papieski

W niedzielę 15 października 2017 roku obchodziliśmy kolejny Dzień Papieski. Po Mszy św. wieczornej odbyło się modlitewne czuwanie przed pomnikiem naszego papieża zakończone Apelem. Modlitwę prowadził ks. Krzysztof. Wysłuchaliśmy między innymi takie słowa: „Będąc przy Maryi, jestem przy Tobie”. Papież Franciszek jako kontynuator misji papieża Jana Pawła II w swoim nauczaniu wiele razy podkreślał, że dzisiaj potrzebni są świadkowie nadziei i prawdziwej radości, aby odpędzić iluzje, które obiecują łatwe szczęście ze sztucznymi rajami. Głęboka pustka wielu osób może być wypełniona przez nadzieję przyszłego kościoła, który niesie w swoim łonie nadzieję dla świata przez góry historii. Ucz nas Maryjo byśmy w dzisiejszym świecie umieli odkrywać takich świadków, którzy pozwolą nam odkryć źródła prawdziwej nadziei we współczesnym świecie. Uproś nam łaskę pokładania całkowitej nadziei w Twoim Synu Jezusie Chrystusie. Ucz nas Maryjo, nasza Matko abyśmy w naszej codzienności umieli być źródłem nadziei dla innych ludzi, a zwłaszcza dla tych, którym trudno uwierzyć w prawdę o tym, że jedynym źródłem nadziei jest Twój Syn Jezus Chrystus. Naucz nas kroczyć naprzód z nadzieją, która pozwoli nam odkryć prawdziwy sens naszego codziennego życia. Dziś stając przed Tobą Święty Janie Pawle II wypowiadamy słowa modlitwy: „Boże nadziejo nasza wzbudź a nas nadzieję chrześcijańską, aby była naszą podporą i pociechą. Nie dopuść na nas klęski załamania się pod codziennym krzyżem cierpienia. Jak siewca cieszy się wizją bogatego żniwa, a matka w boleściach rodząca przyjściem na świat dziecka tak my cierpiący po łzach spodziewamy się radości, po ucisku wyzwolenia, po trwodze pokoju, po ciemnościach blasku i światłości, a za progiem śmierci zorzy zmartwychwstania i wiecznej szczęśliwości. Podczas ziemskiej wędrówki ratujesz nas od rozpaczy, napełniasz nadzieją bo Syn Twój Jezus Chrystus jest zawsze z nami przez wszystkie dni życia. On nie zostawia nas sierotami. Każde brzemię czyni lekkim, a jarzmo słodkim. Śpieszy nam z pomocą w każdej potrzebie i staje przy nas cichy i pokornego serca. Przez Syna Twego, a naszego Zbawiciela wychwalamy Cię Ojcze i uwielbiamy teraz i na wieki wieków. Amen.” Odmówiona została też litania do Św. Jana Pawła II. Ponadto po każdej Mszy Św. na bocznych ołtarzach przy wyjściu z kościoła w koszykach wyłożone były kartki z przesłaniem naszego Świętego dla każdego z nas, można je było zabrać i rozważyć ich treść. Przeprowadzona była także kwesta (8.10.2017) na fundusz „Dzieło Nowego Tysiąclecia” na stypendium dla utalentowanej młodzieży z ubogich rodzin.