KONCERT MUZYKI SAKRALNEJ

KONCERT MUZYKI SAKRALNEJ PT. „WIRTUOZI I ICH DZIEŁA”. 15 sierpnia we wtorek o godz. 1730 odbył się w naszej świątyni niezwykły i niepowtarzalny koncert muzyki sakralnej i oratoryjnej dla uczczenia naszej Patronki pt. „Wirtuozi i ich dzieła”. Był to pierwszy koncert otwierający Szprotawskie Divertimenti, które organizowane są już po raz piąty przez Szprotawski Dom Kultury. Koncert składał się z dwóch części. Pierwsza część nosiła tytuł „Dzieła wielkich mistrzów” i był to recital organowy wirtuoza Roberta Grudnia. Usłyszeliśmy takie utwory jak: „Trupet tune” Henry Purcell, „Fantasia Pastoralis” Jan Kr. Kuchar, „Aria na strunie G” J. S. Bach, „Koncert D-dur” A. Vivaldi, „Dolorosa Wołyń 1043” Robert Grudzień, „Bolero” M. Rawel. Druga część miała tytuł „Pieśni Maryjne”. Wystąpili: Krzysztof Marciniak – tenor; Ida Tamara Zagórska – sopran, Agnieszka Makówka – mezzosopran, Rafał Pikała – bas, Robert Grudzień – akompaniament na organach. A oto utwory, które między innymi mogliśmy wysłuchać: J. S. Bach – aria basowa „Quia fecie” z „Magnificat”; G. Donizetti – „Ave Maria”; W. A. Mozart – „Ave Verum”; Z. Małkowicz do słów św. Faustyny – „O mój Jezu” 9pieśń z oratorium rockowego). Wykonawców i słuchaczy powitał imieniu ks. Proboszcza ks. Tomasz. Koncert prowadziła dyrektor Szprotawskiego Domu Kultury Teresa Zima.