DZIĘKUJEMY KS. ANDRZEJOWI

DZIĘKUJEMY KS. ANDRZEJOWI ZA DWA LATA POSŁUGI W NASZEJ PARAFII 30 lipca 2017 roku na Mszy Św. o godzinie 11:30 odbyło się pożegnanie ks. Andrzeja, który dekretem ks. Biskupa został mianowany od 1 sierpnia 2017 roku, proboszczem w Kołczynie. Eucharystię celebrowali dwaj kapłani: ks. Kamil i główny celebrans ks. Andrzej. Po zakończeniu Mszy Św. słowa podziękowania złożyli w imieniu parafian przedstawiciele grup parafialnych życząc Błogosławieństwa Bożego w pracy duszpasterskiej w nowej parafii. Usłyszeliśmy: „Wielebny księże Andrzeju przez te dwa lata kiedy byłeś z nami w Szprotawie sprawowałeś Eucharystię, modliłeś się z nami, szafowałeś sakramentami świętymi, dałeś się poznać jako dobry organizator pielgrzymek, założyciel i opiekun KSM, byłeś otwarty na potrzeby parafii. Dziś przyszedł czas rozstania. Idziesz na nową parafię jako proboszcz, by tam realizować swoją posługę kapłańską. Życzymy Tobie Drogi księże Andrzeju zdrowia, radości i pokoju, niech Dobry Bóg błogosławi Tobie, w życiu i pracy kapłańskiej na Jego niwie, a Matka Boża Wniebowzięta niech otacza Ciebie płaszczem swej opieki . Szczęść Boże na nowej parafii w Kołczynie. Tego życzą wraz z modlitwą Róże Różańcowe i wszyscy parafianie.” Ks. Andrzej wypowiedział następujące słowa podziękowania: „Ja dziękuję za ten czas Bogu i Kościołowi, że mnie tu posłał do parafii w Szprotawie. A mówię to z pełnym przekonaniem, że parafia jest wzorcowa dla wszystkich kleryków i księży. Dziękuję ks. Kanonikowi proboszczowi Ryszardowi Grabarskiemu, tu klerycy i księża mogą uczyć się kapłaństwa, kancelarii, posługi i porządku. Takiej dyscypliny, takiego poukładania, planowania pracy i współpracy. …… W sposób szczególny chce podziękować ks. Pawłowi Mydłowskiemu, posługiwaliśmy razem tylko rok ale doskonale się rozumieliśmy w pracy i w pomysłach, to do dzisiaj owocuje. Dziękuję wszystkim, którzy stanęli na drodze mojej posługi kapłańskiej w tej parafii: Siostrom zakonnym, Służbie liturgicznej, panu organiście Mieczysławowi Ganowskiemu, Marcinowi Bojskiemu i scholi Vox Cordis, nie sposób też nie podziękować też najlepszemu kościelnemu w diecezji panu Ryszardowi Czernyszowi. I wszystkim za wszystko. Bogu dziękuję za każdego spotkanego człowieka w Szprotawie. Dziękuję także za świętej pamięci ks. Prałata, którego ogarniam w modlitwie, za jego wielkie bogactwo kapłaństwa , ofiary, cierpienia. Dziękuję także za te wszystkie pielgrzymki: dwie do Ziemi Świętej, Medjugorie, Wilno, Sanktuaria Europy. I cóż, powiem jak papież „Aż żal wyjeżdżać”. Już w poniedziałek o 19 w obecności wicedziekana, prałatów i kapłanów zaproszonych będę uroczyście przejmował parafię w Kołczynie. …. Nowe wyzwanie, nowe zadania. Dziękuję Wam za cudowną atmosferę. Nie jest tajemnicą, że Szprotawa jest najlepszą parafią w diecezji. Wszyscy marzą, aby tu trafić, a mnie się udało. Dziękuję Wam za to, że tu jesteście i życzę pięknego dnia. Przyjmijcie Boże Błogosławieństwo z wielkim z mojego serca płynącym dziękczynieniem.”