KONCERT DYPLOMOWY

25 czerwca 2017 roku o godz. 16:00 odbył się w naszym kościele KONCERT DYPLOMOWY Piotra Watrasa i Darii Kliks studentów Uniwersytetu Zielonogórskiego. Piotr Watras z klasy dyrygowania dr hab. Macieja Ogarka, prof. UZ i śpiewu dr hab. Bogumiły Tarasiewicz, prof. UZ. Daria Kliks z klasy dyrygowania dr hab. Łucji Nowak, prof. UZ. Recenzentem był dr hab. Bartłomiej Stankowiak, prof. UZ. W koncercie wystąpili: Chór Mieszany IM UZ (kier. art. Dr hab. Iwona Wiśniewska-Salamon, dr hab. Łucja Nowak), Chór Kameralny UZ „Cantus Humanus” (kier. art. Dr hab. Bartłomiej Stankowiak); dr hab. Bartłomiej Stankowiak – akompaniament; Chor Towarzystwa Śpiewaczego „Cantemus Domino” (kier. art. Dr hab. Maciej Ogarek). ; Orkiestra Kameralna „Zielonogórskie Talenty” oraz soliści Klaudia Woźniak (sopran), Katarzyna Radoń(alt), Piotr Wojtaś (tenor), Michał Czok (bas). Słowo wiążące w wykonaniu Roberta Wawrzyńskiego i Grzegorza Strzelczyka. Utwory jakie zostały wykonane: „Intonet Hodie/ Adoramus Te domine – Annonymous arr. Jerzy Sykulski; „Śpiewka – Bojomir aria” – Karol Kurpiński; „Ich grolle nicht” – Robert Schuman; „Sried szumnawa bała” – Piotr Czajkowski; „Msza Koronacyjna C-dur kv. 317 (części –Kyrie, Gloria, Credo, Sanctus, Benedictus, Agnus Dei) – Wolfgang Amadeus Mozart; „Bohorodice Djewo” – Sergiusz Rachmaninow; „Timor et Tremor” -Orlando di Lasso; „Miserere mei Deus” – Gregorio Allegri; „Loch Lomond”. Koncert zaszczycili swoja obecnością: burmistrz Szprotawy Józef Rubacha z małżonką oraz dyrygent Aleksander Maliszewski.