DROGA KRZYŻOWA ROWERZYSTÓW

SEZON ROWEROWY 2017 GRUPY ROWEROWEJ 50+ ROZPOCZĘTY! Jakże pięknym i wartościowym akcentem rozpoczęliśmy tegoroczny sezon rowerowy. W niedzielę 9 kwietnia, po Mszy Św. ok. godz. 11:00 ruszamy na naszą rowerową Drogę Krzyżową. Dołączamy się w ten sposób do ogólnopolskiej akcji odbycia Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, która w tym roku była pod hasłem: „Droga Przełomu”. Ze względów bezpieczeństwa naszą EDK odbyliśmy w dzień. Rozważania EDK przygotował ks. proboszcz a trasę opracował jak zwykle niezastąpiony Pan Stanisław. Nasze pokłony oddawaliśmy Panu Jezusowi przy przydrożnych krzyżach lub krzyżach przy kościołach na 55 kilometrowej trasie: Szprotawa – Sowiny – Małomice – Chichy – Witków – Borowina – Długie – Mycielin – Gościeszowice – Dzikowice – Wiechlice – Szprotawa. Trasa nieduża ale wróciłem do domu bardzo zmęczony fizycznie i jakże odrodzony psychicznie. Chętnie będę wracał do rozważań tegorocznej EDK i jej myśli przewodniej: „Gdy wszystko boli, krzyczy: wracaj do łóżka, po co ci to! – możemy odpowiedzieć: nie chcę komfortu, chcę prawdziwego życia!”. Wspominał Andrzej