NIEDZIELA PALMOWA – SZPROTAWA

9 kwietnia 2017 roku liturgią Niedzieli Palmowej rozpoczęliśmy celebrację Wielkiego Tygodnia. Przed Mszą św. o godz. 13:00 licznie zgromadzeni wierni zgromadzili się na placu przy ratuszu. Tam kapłani z asystą ministrantów i klerykiem Aleksandrem (grającym rolę Jezusa) rozpoczęli liturgię Wielkiej Niedzieli. Po wysłuchaniu Ewangelii czytanej przez ks. Łukasza zostały poświęcone przyniesione palmy przez celebransa Eucharystii ks. Andrzeja. Śpiewy prowadził ks. Tomasz wraz ze scholą. Następnie procesja z podniesionymi palmami wyruszyła do bram kościoła. Eucharystię celebrował ks. Andrzej. Włączyły się tez dzieci wykonując czytania i modlitwy. Oprawę muzyczną zapewnił organista Marcin Bojski i schola. Po zakończeniu został y nagrodzone palmy własnoręcznie wykonane.