DROGA KRZYŻOWA ULICAMI MIASTA

DROGA KRZYŻOWA ULICAMI MIASTA PROWADZONA PRZEZ ZESPÓŁ SZKÓŁ CENTRUM KSZTAŁCENIA ROLNICZEGO Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego czyli nasz popularny „Rolniczak” prowadził „Drogę krzyżową” ulicami naszego miasta. Droga krzyżowa rozpoczęła się w piątek (17 marca 2017 roku) o godz. 12:00 przed szkołą i przeszła ulicami: Henrykowską i Chrobrego do kościoła parafialnego. Droga Krzyżowa przygotowana była i prowadzona przez ks. Andrzeja Jędrzejowskiego. Uczestniczyła młodzież ze ZSCK oraz przybyła młodzież z 1 Gimnazjum z opiekunem katechetą Piotrem Siudą, który ponadto prowadził śpiew. Przepięknym świadectwem wiary dla uczestniczącej młodzieży była obecność dyrektora szkoły, nauczycieli i wychowawców. Rozważania prowadziła szkolna młodzież. Szli oni za krzyżem, który został wykonany przez uczniów pierwszej klasy z dwudziestoletniego modrzewia rosnącego na terenie szkoły. Ponadto towarzyszyły młodzieży symbole: logo szkoły, logo KSM, wizerunek św. Jana Pawła II i patronki KSM bł. Karoliny Kóżkówny. Przez kolejne stacje Drogi Krzyżowej mogliśmy towarzyszyć Jezusowi razem ze św. Janem Pawłem II. W drodze zatrzymywaliśmy się w takich miejscach naszego miasta jak: szkoła, szpital, budynki mieszkalne, sklepy, hotel, droga prosta i kręta, instytucje publiczne, a także miejsca niezagospodarowane. Poza tym ogarniał nas gwar i szum towarzyszący nam w naszym miejskim życiu w takim okresie jak środek dnia. Jednak wszyscy uczestnicy zatrzymywali się i w skupieniu słuchali słów rozważań. Wspaniałe świadectwo okazywali mijający nas ludzie, którzy dołączali się do modlitwy lub przeżegnali się widząc krzyż. Ostatnia stacja rozważana była przed pomnikiem św. Jana Pawła II, a potem modlitwa i błogosławieństwo w kościele przed żywym Jezusem wystawionym w Najświętszym Sakramencie. Droga Krzyżowa nie mogła by się odbyć bez pomocy Policji i Straży Miejskiej, która dbała o bezpieczeństwo modlitwy w drodze.