25 ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO

MSZA ŚW. Z OKAZJI 25 ŚWIATOWEGO DNIA CHORYCH. Przypadający tradycyjnie we wspomnienie objawień Matki Bożej z Lourdes, 11 lutego Światowy Dzień Chorego to okazja do zwrócenia szczególnej uwagi na sytuację chorych i cierpiących. Jednocześnie – jak pisze Ojciec Święty Franciszek w orędziu na ten dzień – jest to zachęta dla tych, którzy poświęcają się na rzecz chorych „do dziękowania za otrzymane od Pana powołanie towarzyszenia chorym braciom”. Ojciec Święty Franciszek w swoim orędziu zachęca do modlitwy o to, byśmy zawsze umieli odnosić się do chorego, jak do osoby, która nosi w sobie dar, którym powinna dzielić się z innymi. Papież podkreśla, że Dzień Chorego jest okazją do znalezienia nowego bodźca, by upowszechniać kulturę szacunku dla życia, zdrowia i środowiska. Wyraża też swoją bliskość z chorymi i ich rodzinami, a także uznanie wobec tych, którzy w różny sposób pomagają chorym. W tym roku mija 25 lat od pierwszych obchodów Światowego Dnia Chorego, które miały miejsce w Lourdes 11 lutego 1992 roku W naszym kościele Msza Święta ze specjalnym nabożeństwem dla chorych została sprawowana w sobotę 11 lutego o godz. 9:00. Eucharystię celebrowali trzej kapłani. Głównym celebransem był ks. Andrzej, a koncelebrowali ks. Ryszard proboszcz naszej parafii i ks. Prałat Mieczysław. Msza św. została wzbogacona o indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem wszystkich zebranych chorych.