OPŁATEK SZAFARZY I LEKTORÓW

SPOTKANIE OPŁATKOWE SZAFARZY NAJDZWYCZAJNYCH KOMUNII ŚWIĘTEJ I STARSZYCH LEKTORÓW ” Okres Kolędowo-opłatkowy w naszej parafii trwa. W niedzielę 08 stycznia o 16,30 w salkach koło Plebani spotkanie miała spora grupa Starszych Lektorów oraz Szafarzy Nadzwyczajnych Komunii Świętej. Spotkanie rozpoczęło się modlitwą, czytaniem Pisma Św., składaniem sobie wzajemnie życzeń i łamanie się opłatkiem. A następnie już normalnie, ciasto, kawa, herbata, kolędy… Obecny Ks. Proboszcz Kan. Ryszard Grabarski dziękował wszystkim za nieocenioną współpracę. To dzięki aktywnym 30 Lektorom, codzienna Msza św. odprawiana o godz.7 rano i 9 zyskuje na dodatkowym kolorycie i przybliżaniu Słowa Bożego zawartego w Lekcjonarzu. Wielokrotnie spotykamy się z opinią, że czytania przedstawiane przez osoby starsze, są czytane wolno, głośno, wyraźnie z dodatkową ekspresją, w efekcie są bardziej zrozumiałe i bardziej trafiają do serc odbiorców. Za tę gotowość „niesienia” Słowa Bożego każdego dnia, padały serdeczne słowa podziękowania. Całości dopełniły drobne upominki – Ewangelia 2017 – Słowo na każdy dzień. Szczególne słowa podziękowania Ks. Proboszcz skierował do Szafarzy, którzy przez okrągły rok w każdą Niedzielę i Święto niosą na swych piersiach, to co Najświętsze i najbardziej wyczekiwane przez chorych – Jezusa w Komunii Świętej. I tak już bez mała od 5 lat( w marcu na Św. Józefa – 5 rocznica pobłogosławienia tych panów przez J.E. Ks. Biskupa Ordynariusza St. Regmuta), najpierw posługa liturgiczna przy ołtarzu, niejednokrotnie w pełnym liturgicznym rynsztunku – krzyż, akolitki, kadzidło, co wzbudza dodatkową aprobatę i uznanie miejscowych wiernych. A mówiąc inaczej dodatkowo wzbogaca niedzielną liturgię Mszy Św. Aby na zakończenie Mszy św., po czterech stają przed głównym Ołtarzem z bursami na piersi, by następnie procesjonalnie skierować swe kroki do domów chorych z naszej parafii. Jak podkreślił w tym podziękowaniu ks. Proboszcz, nigdzie w całej Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej nie ma tak, żeby co Niedzielę ok.20-30 chorych uczestniczyło w pełni w niedzielnej Eucharystii. Msza św. w modlitewnym skupieniu oglądnięta przez nich w Telewizji lub wysłuchana w Radio, a Komunię św. przyniesioną i udzieloną przez Szafarzy Nadzwyczajnych Komunii Świętej. Mało tych „pracowników” Bożej Winnicy, bo zaledwie ośmioro. Tak zwany, jak sami określają „Dyżur” przypada co drugą Niedzielę i aby obejść 8-10 mieszkań zajmuje im 1 godzinkę. Czy to dużo? Skoro można tyle dać radości ludziom cierpiącym, chorym, którzy autentycznie z utęsknieniem czekają na to spotkanie. W podzięce i w uznaniu trudu, każdy otrzymał albumy, życiorysy świętych, Ewangelię na każdy dzień. A może są wśród szprotawskich parafian zacni mężczyźni chcący też nieść taką posługę? Niech skierują swe kroki do Księdza Proboszcza, dobrego człowieka, który wszystkich przygarnie…. AUTOR: ANTONI ZABŁOCKI