III ORSZAK TRZECH KRÓLI

W Uroczystość Objawienia Pańskiego -6 stycznia 2017 roku Parafia Wniebowzięcia NMP w Szprotawie już trzeci raz organizuje Orszak Trzech Króli ulicami naszego miasta. Pomysłodawcą i organizatorem I i II Orszaku w zakresie lokalnym, parafialnym był ks. Paweł Mydłowski. Podczas II Orszaku pomagał ks. Andrzej. Trzeci Orszak Trzech Króli pod hasłem „Pokój i Dobro” miał nieco inny charakter i w szczegółach symboliki został zareżyserowany przez ks. Andrzeja Jędrzejowskiego przy twórczej współpracy Pana Katechety Piotra Siudy. Msza św. a po Mszy uroczysta parada Orkiestry ,postaci przebranych za Anioły, Pasterzy, Królów, Świętej Rodziny oraz Trzech dostojnych Królów a za nimi podążał Lud Wierny, tak licznie przybyły na Orszak. Przebrane postaci dzieci trzymały w rękach kolorowe baloniki napełnione helem na białych wstążeczkach /symbol łaski Bożej/ a na końcu wstążeczki umocowane czerwone serduszko/symbol miłości, dobra/Wszyscy uczestnicy Korowodu otrzymali na głowę królewskie korony/symbol królowania Jezusa i udział w Jego królewskiej misji /Podczas marszu śpiewał Pan Piotr z Ludem na przemian z orkiestrą. Po dotarciu do Szopki na placu przed Ratuszem, Królowie oddali pokłon Dziecinie – złożyli złoto ,kadzidło i mirrę, a po chwili Królowie ,Święta Rodzina i ks. Andrzej jako organizator Orszaku – wypuścili 5 białych gołębi jako symbol pokoju i Ducha Świętego. Następnie wypuszczono ponad 100 baloników na białych nitkach zakończonych przywieszonym czerwonym serduszkiem. Odliczanie i na sygnał księdza wpierw wypuszczono gołębie, które poleciały w kierunku wschodnim natomiast balony zakołowały nad Kościołem Parafialnym i po chwili wszystkie odleciały daleko….do Nieba.:))) NIECH CHRYSTUS BŁOGOSŁAWI WSZYSTKIM, KTÓRZY POMOGLI MI ZORGANIZOWAĆ III SZPROTAWSKI ORSZAK TRZECH KRÓLI. Dziękuję Panu katechecie Piotrowi Siudzie za wycięcie 500 koron i 100 serc wraz z młodzieżą Gimnazjum, za pomoc w Orszaku. Dziękuję Państwu Zakaszewskim za piękne, białe gołębie pocztowe -symbol pokoju i Ducha św. Dziękuję firmie Reklamowej Graffiti za ufundowanie 200 balonów, które napełnione helem, wraz z serduszkami dobrych uczynków, poleciały do nieba. Dziękuje naszej orkiestrze z Panem Dyrygentem Zdzisławem na czele. Dziękuje 4 ministrantom, którzy z potrzeby serca przyszli aby świętować i pomóc księdzu w organizacji. Dziękuje Panu kościelnemu Ryszardowi za pomoc przy zorganizowaniu Orszaku, a także małej Wiktorii, która cudownie zagrała kolędy na skrzypcach podczas składania pokłonu przez Królów. Dziękuję panu Michałowi z żoną i dzieckiem, którzy już kolejny raz zechcieli być Świętą Rodziną. Dziękuję Panom Szafarzom, którzy dostojnie przedstawiali Królów ze Wschodu. Podziękowanie przekazuje naszej Policji w Szprotawie za zabezpieczenie całej trasy III Orszaku Trzech Króli w Szprotawie. Ogromne podziękowania wszystkim, którzy przyszli oddać pokłon Bożej Dziecinie ze Szprotawy, okolic a nawet z innych powiatów. BOGU NIECH BĘDĄ DZIĘKI ZA WSPANIAŁE PRZEŻYCIE III ORSZAKU TRZECH KRÓLI W SZPROTAWIE.:)) Dzieci przebrane za postaci Aniołów ,Królów, Pasterzy otrzymały super słodkości ufundowane przez nasza lokalną firmę tzw. „ŻELKI” Wszystkim za wszystko serdecznie dziękuję i życzę pięknego Świąt Objawienia Pańskiego z kapłański błogosławieństwem ks. Andrzej Jędrzejowski organizator III Orszaku Trzech Króli w Szprotawie.