II PARAFIALNY JARMARK

II Parafialny Jarmark Bożonarodzeniowy. W sobotę 10 grudnia 2016 roku, w godzinach od 10.00 do 16.00 na Rynku w Szprotawie – Przy Ratuszu odbył się już II Parafialny Jarmark Bożonarodzeniowy. Pomysłodawcą i głównym inicjatorem tak rozbudowanego już dziś jarmarku jest ks. Andrzej Jędrzejowski, a organizatorem głównym – Parafia Wniebowzięcia NMP w Szprotawie. Współorganizatorami są Urząd Miejski w Szprotawie i Szprotawski Dom Kultury. W Jarmarku wzięło udział wiele szkół, stowarzyszeń ,przedszkoli i różnych jednostek społecznych jak sołectwa czy inne. Celem Jarmarku Bożonarodzeniowego jest aby społeczność parafii, gminy i okolicy odnalazła istotę świąt, która nie polega tylko na zakupach. Wspólna modlitwa, kolędy, Jasełka, śpiewy dzieci ,dorosłych i oczywiście nabywanie cudownych rękodzieł lokalnej społeczności. Kolejny już raz, w klimacie świątecznym, każde wystawione stoisko, pokazuje jak wielkie bogactwo talentu, kunsztu i arcydzieł tkwi w sercach ludu szprotawskiej ziemi. Dziękujemy Bogu za cudowna pogodę gdyż w chwili modlitwy i błogosławieństwa czynionego przez ks. Andrzeja – nad naszym Kościołem Parafialnym w Szprotawie pojawiło się piękne Słońce. Jest to owoc modlitwy naszych kochanych wiernych i wiary ludu ,ze Bóg nam błogosławi….a cudowna pogoda była aż do końca, czyli go godziny 16.00 Jako Parafia Wniebowzięcia NMP pragniemy bardzo serdecznie podziękować współorganizatorom za trud ,pracę i przygotowania, dziękujemy pracownikom interwencyjnym za rozłożenie sceny, namiotów i wszelka pomoc. Serdeczne podziękowanie na ręce Pana Burmistrza Józefa Rubachy -za obecność, wspólne otwarcie II Parafialnego Jarmarku Bożonarodzeniowego, za pracowników Urzędu i pracowników interwencyjnych dzięki którym wszystko poszło tak sprawnie. Dziękujemy Pani Dyrektor SzDk Teresie Zima, za pomoc wraz ze współpracownikami. Dziękujemy wszystkim za udział, zakupy, sprzedaż ale nade wszystko za obecność i wesoły, świąteczny klimat na Rynku w Szprotawie. Dziękuje najserdeczniej mojej młodzieży KSM przy Parafii Wniebowzięcia NMP, która podjęła trud współorganizacji wraz ze mną II JARMARKU BOŻONARODZENIOWEGO W SZPROTAWIE. -KS. Andrzej Jędrzejowski. WSZYSTKIM ŻYCZYMY BŁOGOSŁAWIONYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2017. Z MODLITWĄ i kapłańskim błogosławieństwem – Duszpasterze parafii Wniebowzięcia NMP w Szprotawie.