ZADUSZKI 2016

2 LISTOPADA – WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH W tym dniu wspominamy zmarłych, ale nie ma powodów do tego, żeby się smucić. Nawet jeśli mamy poczucie, że ci, którzy już od nas odeszli, nie mieli czasu naprawić wszystkich swoich błędów, to nasza modlitwa i nasze gesty przebaczenia sięgają poza grób. A jeśli mamy poczucie, że to my nie zdążyliśmy wyrazić naszej miłości, pojednać się, naprawić krzywd, to Kościół zaprasza nas z ufnością do modlitwy. Źródłem tego jest Jezus Zmartwychwstały. On żyje i wprowadza nas do życia wiecznego. Wizyty w tym dniu na cmentarzu są doskonałą katechezą o śmierci i życiu. W naszej parafii w tym dniu można było uczestniczyć na Mszy Świętej i wypominkach. „Wierni, którzy nabożnie odwiedzą cmentarz w dniach 1 – 8 listopada i pomodlą się za zmarłych zyskują odpust dla dusz w czyśćcu cierpiących. Odpust zupełny można zyskać dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej jeden raz na dzień”. Modlitwę za zmarłych polecanych w wypominkach zanosić można w naszej świątyni o godz. 8:15 i o godz. 17:15.Wieczorem 2 listopada o godzinie 19:00 można było uczestniczyć w ZADUSZKACH, które odbywały się na cmentarzu. Modlitewno – refleksyjne spotkanie przygotował ks. Andrzej z młodzieżą zrzeszoną w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży. Mimo niesprzyjającej pogody przybyli parafianie przynosząc znicze biało czerwone. Obecny byli także: ks. Proboszcz, ks. Tomasz. Niestety ze względu na ulewę ks. Andrzej w połowie spotkania musiał przerwać i zaprosił na ponowne spotkanie w niedzielę 7 listopada o godz. 17:00.