PKS – U BRAM MIŁOSIERDZIA -1

W dniu 15 października br. Parafialny Klub Seniora zorganizował pielgrzymkę do Bram Miłosierdzia. Przewodnikiem duchowym był ks. proboszcz Ryszard Grabarski. Naszą pielgrzymkę zaczęliśmy od katedry w Gorzowie Wielkopolskim, tam też z grupą ze Szczecina przeszliśmy przez Bramę Miłosierdzia, i uczestniczyliśmy w Eucharystii. Następnie pojechaliśmy pokłonić się Matce Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie, powierzając Jej nasze troski i dziękczynienia. Z modlitwą i ufnością w Boże Miłosierdzie przekroczyliśmy Drzwi Święte w Sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu. Mieliśmy możliwość ucałowania relikwii. Podczas dalszego pielgrzymowania przekroczyliśmy Bramę w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie, i przy figurze Chrystusa Króla był czas na kawę i ciasto. W godzinach południowych przeszliśmy przez Bramę Miłosierdzia w konkatedrze pw. św Jadwigi Śląskiej w Zielonej Górze. Ostatnia Brama Miłosierdzia w tym dniu była w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Żarach.