II BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

„Chrześcijanie nie biorą udziału w Halloween i wszelkich zabawach okultyzmu i magii (nauka Kościoła). 31 października 2016 roku odbył się II BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH pod hasłem „WSZYSCY ŚWIĘCI BALUJĄ W NIEBIE…”. Bal odbył się na placu tzw. kwadracie przed ratuszem w godzinach 15 -17. Organizatorem i pomysłodawcą był ks. Andrzej Jędrzejowski opiekun Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przy parafii WNMP w Szprotawie. Współorganizatorami byli: katecheta Piotr Siuda, Szprotawski Dom Kultury. Patronami Balu: ks. proboszcz Ryszard Grabarski oraz burmistrz Szprotawy Józef Rubacha. Oprawę muzyczną zapewniła schola pod kierunkiem Joanny Pełechaty. W prowadzenie balu aktywnie włączyła się dyrektor Szprotawskiego Domu Kultury pani Teresa Zima. Uczestnicy, którzy przebrali się w postać wybranego przez siebie świętego otrzymali szarfę z imieniem patrona oraz kartkę z numerem . Bal rozpoczął się od korowodu świętych, który wyruszył spod pomnika Jana Pawła II. Bal został otwarty przez Burmistrza Józefa Rubachę i ks. Andrzeja. Na początku została odmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego, następnie wszyscy zaśpiewali piosenkę „Bal Wszystkich Świętych”. Potem zaprezentowane zostały przebrania w kategoriach: przedszkolaki, młodzież i dorośli. Jurorzy wyłonili po trzech kandydatów z każdej kategorii, a potem przyznali pierwsze, drugie i trzecie miejsce oraz wyróżnienia. Za pierwsze miejsce zostały przyznawane figury aniołów, zasponsorowane przez ks. Andrzeja. Były też nagrody specjalne. Pomysłowość wykonania strojów była wspaniała, parafianie okazali sie bardzo kreatywni począwszy od tych najmłodszych do tych najstarszych. Była modlitwa, śpiew, tańce, pląsy, korowody, konkursy wiedzy o świętych, radość oraz hojnie rozdawane symboliczne nagrody. W międzyczasie można było wypić gorącą herbatę i kawę oraz zjeść ciasto w Sali Rycerskiej ratusza. Wszyscy uczestnicy balu radośnie przygotowali się czekającej w następnym dniu jedynej i niepowtarzalnej w świecie, polskiej tradycji obchodów Święta Wszystkich Świętych.