DZIEŃ SZÓSTY

Piątek – 7.10.2016 „DZIEŃ EKSPIACJI ZA GRZECHY I WADY” W piątek można było skorzystać z sakramentu spowiedzi przez cały dzień. Poza czasem poświęconym na Eucharystię połączoną a nauką misyjną o godz. 7:00; 9:00 i 18:00 można było przez cały dzień adorować Chrystusa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Towarzyszył już nam krzyż misyjny umieszczony przed ołtarzem, na którym umieszczone było pięć czerwonych lampek symbolizujących pięć ran Chrystusa. Po Mszy Św. o godz. 9:00 oprócz nauki misyjnej odbyło się Nabożeństwo ekspiacyjne. A po Mszy Św. wieczornej podczas Nabożeństwa Ekspiacyjnego przed wystawionym Najświętszym Sakramentem ks. proboszcz błagał Chrystusa o przebaczenie wszystkich przewinień swoich parafian. Modlitewną postawą pasterza było leżenie krzyżem przed Najświętszym Sakramentem trzymanym w rękach ks. Tomasza. Wierni w tym czasie śpiewali Suplikacje. Następnie krzyż misyjny został procesyjnie poniesiony wokół kościoła. Zatrzymaliśmy się na czterech stacjach gdzie następujące stany mogły oddać swoje grzechy dotykając symbolicznie drzewa krzyża: mężczyźni, kobiety, młodzież męska i chłopcy oraz młodzież żeńska i dziewczęta. Na zakończenie krzyż został podniesiony i ustawiony obok głównego wejścia. Nabożeństwo zostało zakończone Apelem Misyjnym i błogosławieństwem. Krzyż misyjny został wykonany przez właścicieli tartaku Janowscy.