KLUB SENIORA W WĄGROWCU

W dniach od 04.-11.09.2016r. Parafialny Klub Seniora z ks. Ryszardem Grabarskim zorganizował wyjazd na turnus rehabilitacyjno-rekolekcyjny dla seniorów do ośrodka ’ Wielspin’ w Wągrowcu. Każdy dzień rozpoczynaliśmy poranną modlitwą ( jutrznia) i nauką rekolekcyjną, którą prowadził ks. Janusz. W godz. popołudniowych uczestniczyliśmy we Mszy Świętej sprawowanej przez naszych księży. Śniadania i kolacje były w formie bufetu szwedzkiego, a obiad serwowany do stolika. Przy pięknej pogodzie i dobrych humorach korzystaliśmy z zabiegów (4 zabiegi + basen). Był wieczorek taneczny przy kawie i cieście, ognisko z pieczeniem kiełbasek. Wieczorem wyjście do centrum Wągrowca na spektakl tańczącej w takt muzyki fontanny z efektami świetlnymi. W sobotę zwiedzaliśmy najciekawsze zabytki Wągrowca: – Muzeum Regionalne, które mieści się w zabytkowym budynku z XVIII wieku tzw. Opatówce – Klasztor Pocysterski – skrzyżowanie rzek Wełny i Nielby – Piramida Franciszka Łakińskiego -Rotmistrza Wojsk Polskich – najstarszy drewniany kościół w Polsce w Tarnowie Pałuckim – Kościół Farny p.w. Św. Jakuba Apostoła i pomnik ks .Jakuba Wujka (jezuity który pierwszy przełożył Biblię na jęz. polski) Dziękujemy naszym kapłanom: ks. Ryszardowi i ks. Januszowi za wspólne Eucharystie, modlitwy i rekolekcje.