MSZA ŚW. O UZDROWIENIE

MSZA ŚW. Z MODLITWĄ O UZDROWIENIE FIZYCZNE I DUCHOWE 13 września 2016 o godz. 18:00 w naszym parafialnym kościele została już po raz kolejny odprawiona Eucharystia z modlitwą o uzdrowienie fizyczne i duchowe. Głównym celebransem był ks. Tomasz. Koncelebrowali: o. Pacyfik Iwaszko (franciszkanin z Krakowa), ks. Ryszard i ks. Łukasz. Okolicznościowe kazanie wygłosił O. Pacyfik. Nawiązał do wygłoszonej Ewangelii mówiącej o wskrzeszeniu przez Jezusa młodzieńca z Nain. Słowa, które wypowiedział Jezus mają moc uzdrawiania i ożywiania. To Słowo Boże uzdrawia. Na zakończenie Mszy Św. został wystawiony Najświętszy Sakrament i nastąpiła modlitwa o uzdrowienie fizyczne i duchowe prowadzona przez o. Pacyfika. Po niej celebrans podchodził z Najświętszym Sakramentem do każdego wiernego. Odbyło się także poświęcenie soli, wody, oleju i świec, czyli sakramentaliów. Eucharystię wzbogacili: oprawa muzyczna – organista Mieczysław Ganowski, zespół muzyczny wspólnoty SYCHAR, w czytania i modlitwę wiernych zaangażowali się członkowie wspólnoty charyzmatycznej SYCHAR. Na zakończenie spotkania wszyscy celebransi udzielali indywidualnego błogosławieństwa z nałożeniem rąk i modlitwą.