REKOLEKCJE PRZED ODPUSTEM

REKOLEKCJE PRZED ODPUSTEM PARAFIALNYM W dniach 12-14 sierpnia 2016 roku odbyły się rekolekcje przygotowujące do duchowego przeżycia odpustu parafialnego. Prowadzącym nauki był O. Joachim Kusz Misjonarz Oblatów Maryi Niepokalanej z Poznania. Każde spotkanie eucharystyczne kończyło się nabożeństwem Krzyża, który został przywieziony i ustawiony specjalnie dla nas u stóp ołtarza. W sobotę o godz. 9:00 odbyła się Eucharystia dla chorych i cierpiących wraz z sakramentem namaszczenia. W każdym dniu kapłani czekali w konfesjonale , aby wierni skorzystali z sakramentu pokuty. Na zakończenie rekolekcji każdy mógł otrzymać mały drewniany krzyżyk będącym towarzyszem na drogę naszego życia. Ponadto można było nabyć obrazki z płótnem otartym o Relikwiarz Drzewa Krzyża Świętego, na którym znajduje się następująca modlitwa: „Panie proszę Cię o to, co jest najtrudniejsze: daj mi łaskę rozpoznania Krzyża Twojego Syna we wszystkich moich cierpieniach; by iść swą drogą krzyżową tak długo, jak się Tobie podoba. Daj cierpliwie czekać tego Dnia, kiedy otrzesz z moich oczu wszelką łzę. Niech to ufne cierpienie będzie znakiem wiary w szczęście, które każdemu przygotowałeś. Panie, bądź mym wzorem i moim światłem w każdym mroku. Niech Krzyż Jezusa nie będzie dla mnie złem koniecznym, lecz znakiem, że ja i Ty będziemy ze sobą na zawsze. Amen.”