„MODLITWA WIEKICH MISTRZÓW”

KONCERT „MODLITWA WIEKICH MISTRZÓW” 11 sierpnia 2016 roku o godz. 18:30 odbył się w naszym kościele koncert pt. „Modlitwa wielkich mistrzów”. Koncert był częścią „IV SZPROTAWSKICH DIVERTIMENTI” organizowanych przez Szprotawski Dom Kultury. Artystów powitał w imieniu księdza proboszcza ks. Andrzej. Prowadzącą i mówiącą słowa wprowadzenia do każdego wykonywanego utworu była dyrektor SzDK pani Teresa Zima. Koncert odbył się w dwóch częściach. W pierwszej wykonawcami byli „CHÓR MUZYKI DAWNEJ Z ŻAGANIA”, którzy wykonali dwa utwory. W drugiej części usłyszeliśmy wiele wspaniałych utworów w wykonaniu: IDA TAMARA ZAGÓRSKA (sopran), AGNIESZKA MAKÓWKA (mezzosopran), KRZYSZTOF MARCINIAK (tenor), RAFAŁ PIKAŁA (bas) oraz BOGNA DULIŃSKA (fortepian). Artyści ze względów akustycznych wykonywali swoje utwory na chórze. Mogliśmy wysłuchać następujące utwory: W. A. Mozart – „Requiem” – kwartet „Benedictus”; G. Caccaini – „Ave Maria”; J. S. Bach – Ch. Gounod „Ave Maria”; G. Verdi – aria Fiesca z opery „Simone Bocangera”; G. F. Haendel – aria „Pozwólcie mi płakać” z opery „Rinaldo”; G. B. Pergolesi – „Stabat Mater” duet „Inflamatus”; S. Moniuszko – aria Akebara z opery „Paria”; G. B. Pergolesi – „Stabat Mater” duet „Sancta Mater; A. L. Webber – duet „Pie Jesu”; G. Puccini – modlitwa „Vissi darte” z opery „Tosca”; G. Donizetti – duet „Ave Maria”; C. Saint – Saens – „Ave Maria”; „Barka” – popularna pieśń sakralna; „Abba Ojcze” – popularna pieśń sakralna.