FESTYN RODZINNY W ŚLIWNIKU

FESTYN RODZINNY W ŚLIWNIKU, KTÓREGO CELEM BYŁO ZDOBYCIE SRODKÓW FINANSOWYCH NA OGRODZENIE KOŚCIOŁA W sobotę 6 sierpnia 2016 roku od godz. 16:00 odbył się w Śliwniku Rodzinny Festyn, którego celem było zebranie środków finansowych na wykonanie ogrodzenia kościoła. Inicjatorem akcji był sołtys Śliwnika pan Henryk Długosz oraz radny Gminy Małomice pan Henryk Bałuczyński wraz z parafianami filii p.w. Podwyższenia Krzyża w Śliwniku. Festyn został otworzony przez sołtysa, który wjechał na czele motocyklistów MOTO KLUBU SZPROTAWA. Mieszkańcy przygotowali ciepły posiłek, słodkie wypieki, kawę i herbatę. Wszystko było dostępne dla każdego za tzw. datek wrzucony do koszyczka przeznaczony na cel festynu. Atrakcje jakie przygotowali mieszkańcy to: przejazd motocyklami, dmuchana ślizgawka dla dzieci, seria konkurencji dla każdego, mikrofon dla najmłodszych, czas na tańce. Gwiazdą spotkania był zespół NADIJA. A wszystko zakończyło się pokazem fajerwerków. Mimo poprzedzającej spotkanie ulewy, nie zniechęciło to organizatorów i za te wytrwałość zostali nagrodzeni odpowiednią aurą do końca festynu.