MSZA ŚWIĘTA POLSKO-PORTUGALSKA

MSZA ŚWIĘTA POLSKO-PORTUGALSKA. 24 lipca 2016 roku o godz. 8:30 została odprawiona w naszym kościele Msza Ś. Z udziałem gości ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY z Portugalii. Głównym celebransem był przewodnik portugalskich pielgrzymów ks. Jacek Bagiński werbista, obecnie posługujący w portugalskiej Nizie. Koncelebrował Eucharystię ks. Stanisław.Ks. Jacek wygłosił okolicznościowe kazanie także w obu językach. Usłyszeliśmy: „ My w modlitwie często prosimy, a Bóg przecież dał nam wszystko, dał nam Swego Syna Jednorodzonego, dał się nam cały i my powinniśmy być zdolni otworzyć się na Niego całym sobą, aby nas przeniknął.” Gości przywitał ks. Andrzej, który jest ich opiekunem. Grupa liczyła 8 osób. W tym seminarzysta i dwie katechetki. Oto ich imiona: Manuela, dwie Rity, Mafanda, Sofija, Ana, Rosario i seminarzysta Andre. Wzbogacili Eucharystię przez śpiew i czytania. Mogliśmy usłyszeć odśpiewany psalm, Alleluja, drugie czytanie, pieśni i kazanie w języku portugalskim.