KONCERT DYPLOMOWY

KONCERT DYPLOMOWY STUDENTÓW KIERUNKU EDUKACJA ARTYSTYCZNA W ZAKRESIE SZTUKI MUZYCZNEJ Z UNIWERSYTETU ZIELONOGÓRSKIEGO. Koncert dyplomowy odbył się w naszej świątyni 26 czerwca 2016 roku o godz. 15:30. Dyrygowali : Kornelia Kozińska z klasy dyrygowania dr hab. Iwony Wiśniewskiej-Salamon, prof. UZ oraz Piotr Watras z klasy dyrygowania dr hab. Macieja Ogarka, prof. UZ. Wykonawcami byli: Chór Instytutu Muzyki Uniwersytetu Zielonogórskiego (kierownik artystyczny dr hab. Iwony Wiśniewskiej-Salamon, prof. UZ oraz dr hab. Łucja Nowak), Zespół Wokalny Instytutu Muzyki (dr hab. Iwony Wiśniewskiej-Salamon), Orkiestra „Zielonogórskie Talenty” (kierownik artystyczny dr hab. Maciej Ogarek, prof. UZ oraz dr hab. Bartłomiej Stankowiak, prof. UZ). Koncert prowadzili Grzegorz Strzelczyk i Robert Wawrzyński. Usłyszeliśmy 16 utworów: Ubi Caritas Audrey Snyder; Missa Brevis Marian Sawa; Aria Fenice z opery Deidamia, G. F. Händel; The Seal Lualaby Eric Whitacre; Verbum supernum prodiens Damijan Mocnik; Aria „The pe ople that walked” z Oratorium Mesjasz, G. F. Hände; Alleluja Randall Thompson; Zdrowaś Królewno Andrzej Koszewski; Alleluja Józef Świder; Pieśń „Mów do mnie jeszcze”, M. Karłowicz, sł. K. Przerwa – Tetmajer; Libera me Piotr Jańczak; Magnificat Andrzej Koszewski; Warkoczyk; Siekierecka; Oj nasi jadą; Wesele sieradzkie K. M. Prosnak; Ave Maria Jan Szopiński; Whem You are alone John Wiliams oraz The Sheltering Sky Ryuchi Sakamoto; Ave Maria Pietro Mascagni. Koncert zaszczycili: burmistrz Szprotawy z małżonką, proboszcz parafii św. Rodziny z Wiechlic, władze uczelni, wykładowcy oraz gospodarz miejsca ks. kanonik Ryszard Grabarski.