I ZLOT MŁODYCH W MIĘDZYRZECZU

I ZLOT MŁODYCH NA ZAMKU W MIĘDZYRZECZU Ks. Andrzej Jędrzejowski zorganizował i prowadził I ZLOT MŁODYCH NA ZAMKU W MIĘDZYRZECZU pod hasłem „Młodzież na drogach wartości chrześcijańskich w Polsce”. Zlot odbył się 25 czerwca 2016 roku mimo upału, burzy i meczu Polska -Szwajcaria. Program spotkania: godz. 17:00 – rozpoczęcie w Sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski : hymn Światowych Dni Młodzieży, Koronka do Miłosierdzia Bożego, zawierzenie młodych Świętym Braciom z Międzyrzecza, hymn Trzeciego Tysiąclecia z Lednicy; godz. 17:30 – uroczyste wyjście Orszaku z Sanktuarium (Mieszka, Dobrawy, Pięciu Braci Męczenników, postaci polskich świętych i błogosławionych, oraz innych postaci historycznych). Przejazd historycznych postaci lincolnem ulicami miasta. O godz. 18:00 – wejście na teren Muzeum, powitanie Gospodarzy Zlotu, zaproszenie na spektakl w wykonaniu młodzieży pt. „Chrzest Mieszka I”, wejście na zamek przez Bramę III Tysiąclecia – ICHTYS – wybór Chrystusa oraz przeżegnanie się woda święconą na znak przynależności do Niego. Podczas przejścia z Sanktuarium na zamek otrzymaliśmy prawdziwy Chrzest z nieba gdyż padał rzęsisty deszcz i wszyscy przemokli do suchej nitki. O godz. 19:00 odbyła się uroczysta Msza Św, Słowo Boże wygłosi wice Kustosz Sanktuarium Pierwszych Męczenników w Międzyrzeczu. O godz. 20:00 – prezentacja talentów, okazja do wspólnego biesiadowania, zabawy, zakosztowania potraw staropolskich, i innych… ciasta, kawy. Wiele smakołyków przygotowali uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Henrykowie. Oni to też zadbali o wspaniałe ich podanie. Był też tort dla ks. Andrzeja z okazji 50 urodzin, przygotowany przez parafian z Bobowiska. Wystąpiła Kapela Retro oraz solistki: Kamila Suwczak i Aleksandra Strugała ze Zbąszynka. O godz. 22:00 odbył się koncert Andrzeja Batora – światowej sławy barytona, rodem z Bledzewa. Usłyszeliśmy wiele wspaniałych utworów i premierowe wykonanie pieśni dedykowanej Matce Bożej Rokitniańskiej pt. „Puste ręce Matce Bożej Rokitniańskiej”. Słowa i muzyka napisane przez Andrzeja Batora. O godz. 23:00 odśpiewaliśmy Hymn Światowych Dni Młodzieży. O godz. 23:45 I Zlot Młodych został przez ks. Andrzeja zamknięty. Zlotem zainteresowane były lokalne media: redakcja tygodnika „Niedziela”, telewizja Gorzów, Głos Międzyrzecza. Przybyło wiele zaproszonych gości między innymi: dyrektor Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej Andrzej Kirmiel, kierownik Muzeum, wice starosta, prezes KSM z małżonką, przedstawiciele szkoły Rolniczej w Bobowiskach. ORGANIZATORZY – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej Oddział przy parafii Wniebowzięcia NMP w Szprotawie, Asystent KSM ks. Andrzej Jędrzejowski, Sanktuarium Pierwszych Męczenników w Międzyrzeczu, kustosz ks. Marek Rogeński, Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej Pan Dyrektor Andrzej Kirmiel, Burmistrz Międzyrzecza Pan Remigiusz Lorenz, Burmistrz Szprotawy Pan Józef Rubacha, Dworek Kaława Pan Piotr Szlachtycz, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Henrykowie koło Szprotawy Pan Dyrektor Zbigniew Hałabura, polski consulting.pl Pan Leszek Dobrzański.