MSZA ŚW. W INTENCJI 20-LECIA

MSZA ŚW. W INTENCJI 20-LECIA WSPÓŁPRACY MIAST PARTNERSKICH SZPROTAWA – GEVELSBERG 19 czerwca 2016 roku o godz. 13:00 odbyła się w naszym kościele Msza Ś. w intencji 20-lecia współpracy miast partnerskich Szprotawa – Gevelsberg, która odbyła się w ramach obchodzonych Dni Szprotawy. Głównych celebransem był ks. Adam, koncelebrowali: ks. Paweł i ks. Filippo z Włoch. Drugą intencją było dziękczynienie przez uczniów za przeżyty rok szkolny. Okolicznościowe kazanie do dzieci wygłosił ks. Paweł, ukazując w bardzo obrazowy sposób sens współpracy. Zademonstrował poprzez przeciąganie liny wspólnie z dziećmi. Na Eucharystię przybyli goście z Polski i z Niemiec i oczywiście gospodarz naszego miasta Józef Rubacha z małżonką. Do celebracji włączyły się dzieci poprzez odczytanie komentarzy, modlitwy powszechnej i uroczyste wniesienie darów ołtarza. Oprawę muzyczną zapewnili nam: Orkiestra Szprotawska pod kierunkiem kapelmistrza Zdzisława Głowackiego, organista Marcin Bojski, a śpiew usłyszeliśmy w wykonaniu uczennicy Martyny Jersz.