„ŚWIATEŁKO”

„ŚWIATEŁKO” PRZEDSTAWIENIE Z PRZESŁANIEM Grupa oazowa przy naszej parafii oraz Szprotawski Dom Kultury wystawili spektakl pt. „Światełko”. Przedstawienie odbyło się w piątek 27 maja 2016 roku o godz. 18:30 w Sali widowiskowej Szprotawskiego Domu Kultury. Reżyseria i adaptacja została dokonana przez kleryka Dariusza Korolika. Spektakl opowiadał o przyjaźni, odpowiedzialności, poświęceniu i miłości. To także powrót do naszego dzieciństwa. Spektakl poruszał jednak temat cierpienia i choroby oraz ważne w czasie jej trwania wsparcie. Czasami zabawny i humorystyczny, pozostawił jednak widzowi konkretne przesłanie moralne oraz refleksję do osobistego przemyślenia. Młodzi aktorzy to: Amelia Ludziak (siostra Kapeć), Mateusz Ryszawy (brat Kapeć), Paulina Gorzków (Budzik), Natalia Górniak (Poduszka), Julia Michalczenia (Przytulanka), Bartosz Łazarczyk (Smutne Łóżko). Realizacja dźwięku i świateł: Arkadiusz Syska.