BOŻE CIAŁO 2016

26 maja 2016 roku jak co roku mogliśmy uczestniczyć w procesji z Najświętszym Sakramentem ulicami miasta w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Najważniejszą częścią uroczystości jest uczestnictwo w Eucharystii, w której można było uczestniczyć o godz. 7:00, 8:30, 10:00 i 18:00, w szpitalu o godz.7:30, a w Śliwniku o godz. 9:30. Tam też odbyła się procesja. Po Mszy Św. o godz. 10:00 odbyła się procesja ulicami Szprotawy do czterech ołtarzy. Trasa procesji prowadziła ulicami: Świerczewskiego, Krasińskiego, Konopnickiej, Niepodległości, Andersa i Rynek. Ołtarze zostały wzniesione: przy skrzyżowaniu Krasińskiego i Konopnickiej, przy Krzyżu, u Sióstr oraz przy kościele. Przy każdym ołtarzu odczytywany był stosowny fragment Ewangelii nawiązujący do tematyki Eucharystycznej. Procesję prowadził ks. Andrzej i ks. Paweł. Nad wszystkim czuwał ks. Proboszcz. Najświętszy Sakrament został niesiony na specjalnym podeście przez Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. Pieśni prowadzone były przez organistę Mieczysława Ganowskiego i Piotra Siudę. Dzieci sypiące kwiaty przygotowała s. Monika, s. Klara.